Обіцяють революцію: українці зможуть оновлювати свої дані для ТЦК, не приходячи до військкоматів

Також в Міноборони розповіли, чи будуть надходити військовозобов’язаним повістки в електронний кабінет

Катерина Черногоренко
Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко відмітила важливість нового закону про цифровізацію військового обліку

Закон про цифровізацію військового обліку та запровадження електронного кабінету військовозобов’язаного, який 2 квітня підписав президент України Володимир Зеленський, зробить революцію у армії. Законопроєкт №10062 стане історичним для України. Завдяки створенню електронного кабінету військовозобов’язаного, передбаченого законопроєктом, громадяни зможуть оновити про себе дані в електронному кабінеті військовозобов’язаного з будь-якої локації.

Про це заявила заступник міністра оборони Катерина Черногоренко в прямому ефірі Суспільне Новини. За словами держслужбовиці, цей законопроєкт доєднує Україну до всього цивілізованого світу, адже відтепер Україна зможе розміщувати свої IT-системи в Хмарах країн - членів НАТО.

"Тобто громадяни більше не мають йти в ТЦК та СП. Ми вбачаємо, що це буде сервісний підхід до наших військовозобов’язаних громадян. Це посилить наш кіберзахист та налагодить обмін даними з партнерами. Відтак, ми зможемо отримувати більше розвідувальних даних, і МОУ зможе самостійно визначати, які міжнародні стандарти у сфері безпеки інформації застосовувати саме для військових систем. По факту, це надасть МОУ гнучкість та автономію для захисту та запуску військових систем", — повідомила Катерина Черногоренко.

Вона також розповіла, що надважливим пунктом законопроєкту є автоматизація послуги отримання статусу УБД. Захисники зможуть подавати електронну заявку на отримання такого статусу, і це буде швидкою процедурою. Черногоренко також наголосила, що у законі немає жодного положення про надсилання електронних повісток. Вони можуть з'явитися в тому випадку, якщо Рада прийме законопроект про мобілізацію з відповідною нормою.

Закон про е-Реєстр військовозобовʼязаних

2 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон №10062 про електронний кабінет військовозобов'язаного. Це дасть змогу прискорити збір, опрацювання та використання військових даних, а також переведе всі послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат. За цим законом ДПС, Мін'юст та МВС передаватимуть особисті дані про військовозобов’язаних до е-Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Що передбачає цей закон:

  • удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо;
  • запровадження можливості створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату);
  • створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який забезпечить надання онлайн-послуг військовослужбовцям;
  • створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних у системі. 

Раніше  у Міноборони пояснювали, що насамперед закон сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також переведенню послуг і процесів для військовослужбовців у цифровий формат.

Нагадаємо, що 2 квітня Зеленський також підписав законопроєкт про зниження мобілізаційного віку. Відтепер до армії зможуть забирати чоловіків від 25 років. Раніше цей вік складав 27 років. При цьому сам закон Верховна Рада ухвалила ще в 2023-му. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube