Обіцяв виїзд за кордон за 21 тисячу євро: посадовця кінологічного центру з Львівщини затримали за переправлення ухилянта

У ДБР викрили посадовця, який за хабар збирався допомогти чоловіку незаконно виїхати за кордон

Ухилянти
Переправити ухилянта через кордон повинні були в пішому порядку

Працівники Державного бюро розслідувань у співпраці з управлінням внутрішньої безпеки Держприкордонслужби викрили посадовця Кінологічного навчального центру. З'ясувалося, що він планував налагодити канал переправлення чоловіків за кордон. Одному з "клієнтів" він пропонував таку "послугу" за 21 тисячу євро. 

Як повідомили в ДБР, на початку липня 2024 року посадовець запропонував жителю Львівщини перевести його через державний кордон за 21 тисячу євро. При цьому велику "вартість послуги" він аргументував тим, що завдання складне і термінове. Крім того, він пообіцяв посприяти у виїзді до Європи його знайомим.

За планом посадовця, клієнт повинен був самостійно дістатися міста Чоп (Закарпатська область). Звідти його мали переправити в пішому порядку поза межами пунктів пропуску супроводжуючі. Посадовець, який організував схему, порадив клієнту мати при собі одяг та взуття, які придатні для походів.     

Фото: ДБР
Фото: ДБР

Уже 11 серпня 2024 року посадовець повинен був отримати гроші поблизу автовокзалу у Львові. Проте його затримали правоохоронці одразу після того, як він отримав кошти від посередника. Тепер посадовцю повідомили про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон (ч. 3 ст. 332 КК України).   

Чоловіку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дев'яти років. Наразі суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.   

"Розслідування триває, встановлюється повне коло осіб, причетних до протиправної схеми", - заявили в ДБР. 

Як ухилянти намагаються тікати за кордон   

Раніше у Державній прикордонній службі повідомили про затримання в Одеській області подружжя, яке допомагало тікати ухилянтам за кордон. Чоловік і дружина отримали завдання від адміністратора Telegram-каналу. Проте прикордонники зупинили легкові авто і затримали "туристів". З'ясувалося, що подружжя за допомогу з "доставлення" отримало по 200 доларів США з кожного пасажира, а також 10 тисяч гривень від адміністратора. Що стосується ухилянтів, то кожен із них заплатив адміністратору близько 80-120 тисяч гривень. Тепер справу скерували до суду.   

Також раніше речник ДПСУ Андрій Демченко розповів, як частіше за все намагаються тікати ухилянти. За його словами, більшість спроб незаконно потрапити за кордон здійснюється так званих "зелених ділянках". Тобто, в тих місцях, де немає пунктів пропуску. 

"Найбільше таких спроб відбувається по напрямку "зеленої" ділянки кордону, тобто поза межами пунктів пропуску. За останні час найбільше спроб відбувається на кордоні з Молдовою та Румунією", - каже речник прикордонної служби.   

При цьому, додав він, є й інші спроби нелегального виїзду: йдеться про випадки, коли громадяни намагаються пройти пункт пропуску з підробленими документами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube