Вперше керівника армійського вишу будуть обирати безпосередньо військові через додаток "Армія+"
Президенту Володимиру Зеленському 13 січня представили кандидатури на посаду нового начальника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Усі кандидати – професійні військові з досвідом війни проти Росії. Вперше обирати начальника Нацакадемії будуть онлайн – через голосування військових у застосунку "Армія+".
Про це сам Зеленський повідомив у своєму Telegram. Він зазначив, що окрім цього, стартує опитування щодо змін, які хотілося б побачити в Національній академії. Воно триватиме до 17 січня, а за підсумками голосування та опитування буде ухвалено відповідне рішення та призначено керівника вишу.
"Готуємо призначення нового начальника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Головком та командувач Сухопутних військ представили кандидатури. Пʼятеро професійних військових. Всі мають досвід цієї війни, відомі в армії. Вважаю кожного з них гідним призначення, але пропоную нашим військовим, усім, хто користується застосунком "Армія+", взяти участь в обранні нового керівника академії", – зазначив він.
Кандидатури, додав Зеленський, представили головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та командувач Сухопутних військ Михайло Драпатий. Опитування та голосування починається з 13 січня включно.
18 грудня 2024 року після низки скандалів, пов'язаних із Національною академією сухопутних військ у Львові, Міністерство оборони прийняло рішення звільнити начальника закладу, генерала Павла Ткачука. Той 20 років керував академією, і на нього систематично скаржилися курсанти. Вони заявляли про побори, погане харчування та булінг.
Наприклад, у травні 2024 року стало відомо, що в академії траплялися випадки побиття та приниження курсантів. Курсанти академії скаржилися, що їх бив і принижував начальник курсу, також скаржилися на погане харчування. Також курсанти скаржилися на те, що потрібно здавати кошти на папір, миючі засоби та інші потреби. Курсанти подали колективну скаргу до Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, в якій описали численні порушення, зокрема, у процесі надання звільнень. Із ситуацією розбиралися депутати та Держбюро розслідувань.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.