У Львові звільнять начальника Національної академії сухопутних військ: в чому причина

На начальника Національної академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного Ткачука скаржилися курсанти. Його звільнять найближчим часом

Ткачук, Академія сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного
На Павла Ткачука, який вже понад 20 років очолює Академію, скоро чекає звільнення

Начальника Національної академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного у Львові, генерал-лейтенанта Павла Ткачука, планують незабаром звільнити. Раніше курсанти скаржилися на приниження та знущання. Крім того, вони заявляли, що у них відсутні базові потреби, такі як хороше харчування та необхідні ліки.

Про те, що Ткачука звільнять, розповів перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час виступу в парламенті. За його словами, відповідне рішення уже ухвалили.

"Що стосується Ткачука – рішення щодо нього вже ухвалене. Він у найкоротший час буде звільнений", – заявив Гаврилюк.

Що кажуть курсанти про Ткачука

Курсанти ще у березні 2024 року поскаржилися на відсутність необхідних ліків у медпункті, погане харчування, а також на те, що потрібно здавати кошти на папір, миючі засоби та інші потреби. Також вони заявили, у закладі присутній булінг.

Курсанти подали колективну скаргу до Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, в якій описали численні порушення, зокрема, у процесі надання звільнень.

За даними народної депутатки Юлії Яцик, яка є членом цієї комісії, курсантам дозволяють брати звільнення тільки в тому випадку, якщо за ними приїжджають батьки або дружина. Таке порушення прав військовослужбовців стало основною причиною для подання скарги. Проте після цього ситуація лише погіршилася. Курсанти заявили про цькування тих, хто виступав із критикою, а на одного з авторів колективної скарги намагалися порушити кримінальну справу.

Комісія провела анонімні бесіди з курсантами академії різних курсів, і ті поділилися розповідями про численні порушення та проблеми:

  • "Ротна каса": курсантів змушували скидатися на необхідні витрати, такі як купівля принтерів, паперу, миючих засобів та інших речей.
  • Регулювання звільнень: процес надання звільнень курсанти описують як "ручний" — для того, щоб отримати дозвіл на відпочинок, необхідно "платити" за це, купуючи необхідні товари для академії, наприклад, заправляючи картриджі принтерів.
  • Цькування, приниження та булінг: також курсанти розповідали про постійний психологічний тиск, приниження з боку старших, а також випадки фізичного насильства.
  • Проблеми з медичним обслуговуванням: вони також заявили, що медпункті відсутні необхідні ліки, а хворих лікують лише стандартними препаратами, такими як ібупрофен або парацетамол.
  • Проблеми з харчуванням: від 30% до 60% курсантів, що знаходяться на забезпеченні, не харчуються в їдальні через низьку якість їжі та неприємний смак страв.

Депутатка додала, що начальник факультету стверджує, що порядок звільнень курсантів "з рук в руки" був затверджений усним наказом. Ткачук, своєю чергою, заперечив, що існують подібні накази.

В Державному бюро розслідувань заявили, що порушень не виявили, за словами депутатки. Тепер, за результатами перевірок та скарг, з'явилася інформація про те, що Ткачука можуть незабаром звільнити.

Що відомо про Ткачука

69-річний Ткачук є начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з 2002 року. Вже понад 20 років він обіймає цю посаду.

Ткачук також мав політичну кар'єру. У 2010 році він був депутатом Львівської міської ради від "Партії регіонів". Однак, після Революції Гідності в 2013 році він став позафракційним депутатом. У 2020 році, після приходу до влади партії "Слуга народу", Ткачук пройшов до Львівської обласної ради як висуванець цієї політичної сили.

Ще один скандал в Академії

До того ж ДБР раніше повідомляло, що у Львові судитимуть ексначальника курсу Академії сухопутних військ, який бив та принижував курсантів.

Обвинувачений офіцер протягом майже двох років застосовував фізичну силу та принижував своїх підлеглих курсантів. Курсантів залякали настільки, що вони не наважувалися говорити про знущання.

Офіцера обвинувачують за статтею 426-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі до 12 років. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю застави. Після чого фігурант сплатив суму застави - 908,4 тис. грн.

Раніше повідомлялося, що ДБР розслідує побиття військовослужбовця на полігоні Кіровоградщини. Також повідомлялося, що на Харківщині тренер десантно-спортивного навчально центру ґвалтував 11-річного курсанта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube