Повернення чоловіків призовного віку в Україну, за його словами, необхідне для забезпечення справедливості для всіх громадян країни
Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба впевнений, що питання повернення військовозобов'язаних чоловіків в Україну, які перебувають зараз за кордоном, це питання справедливості. З одного боку, громадяни України, які залишили країну після початку повномасштабної війни з РФ, отримували правові статуси і соцвиплати як біженці. З іншого боку, ті, хто залишився в Україні, роблять свій внесок у захист Батьківщини, наражаючи себе на ризик і поневіряння.
Про це він заявив під час спільної пресконференції з новою главою МЗС Латвії, яка прибула 26 квітня до Києва. Повернення військовозобов'язаних чоловіків в Україну, за його словами, необхідне для забезпечення справедливості для всіх громадян країни.
"Думаю, що це (повернення військовозобов'язаних в Україну, - ред.) справедливо по відношенню до українських чоловіків в Україні. Думаю, що це буде справедливо по відношенню до них, якщо чоловіки з-за кордону повернуться в Україну", - заявив міністр.
Він нагадав, що українські чоловіки призовного віку, які залишили країну після 24 лютого 2022 року, отримали можливість легалізуватися й отримувати соціальну допомогу в інших країнах, де вони тимчасово перебувають, саме завдяки своєму громадянству України.
"Моїм завданням, як дипломата, є захист українців за кордоном, і я буду це робити. Але, як я вже згадував, йдеться про справедливість, справедливість у стосунках між українськими чоловіками за кордоном і українськими чоловіками в Україні. І справедливість у відносинах між державою Україна і громадянином України", - зазначив Кулеба.
Зазначимо, що новопризначена міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже вранці 26 квітня прибула з візитом до України. Вони разом з українським колегою Дмитром Кулебою вшанували полеглих у російсько-українській війні біля Стіни пам'яті в Києві.
З 23 квітня консульства України тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Відтепер отримання внутрішнього та закордонного документу чоловіками призовного віку здійснюється виключно на території України в органі чи підрозділі Державної міграційної служби.
На фоні цього Польща заявила, що готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Ці люди зможуть стати до лав Збройних сил України. До Польщі приєдналася і Литва, Міністр оборони Литви визнав, що Вільнюсу необхідно подумати, як допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Водночас він додав, що Литва поки що не розглядає конкретних заходів й стежить за тим, які рішення з цього питання ухвалить Польща.
Проте пізніше міністр МВС Польщі заявив, що його країна буде охороняти права біженців. Тобто, ті хто не матимуть паспортів будуть підлягати тимчасовому захисту. Польща буде охороняти їх права і нікому не передасть їх приватних даних, в тому числі Україні"
Нагадаємо, що українці за кордоном мають всі шанси вигравати суди проти держави. Про це заявила позафракційна народна депутатка Оксана Савчук, яка представляє ВО "Свобода". Вона наголосила, що процес щодо заборони консульських послуг для чоловіків був не до кінця продуманий.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.