"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Тих, хто визнаний придатним, буде розділено на категорії залежно від ступеня їхньої функціональності
Згідно з новим законом, військовозобов'язаних та військовослужбовців, які раніше мали статус "обмежено придатний", повторно викличуть до ТЦК та СП для проходження медкомісії. Їм буде надано 9 місяців, щоб пройти ВЛК та отримати новий висновок про придатність до служби.
Детальніше про те, як ділитимуть придатних за станом здоров'я, розповіла в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" директорка департаменту охорони здоровʼя Міноборони Оксана Сухорукова. Чиновниця підтвердила, що статуту "обмежено придатний" більше не буде, натомість з'являться чотири нові категорії придатності:
Міністерство оборони України спільно з Командуванням Медичних Сил та Міністерством охорони здоров'я оновило критерії придатності до військової служби. Ці зміни стосуються наказу МОУ № 402 "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України". Захворювання прив’язані до МКХ-10 і описані критерії, коли людина є непридатною або придатною, тобто коли стан є важким, середнім і легким за цією групою захворювань.
"Йдеться про відповідність критеріям військовослужбовця або військовозобов’язаного їхній можливості виконувати ті чи ті функції", — пояснила директорка департаменту охорони здоровʼя Міноборони.
Оновлені критерії, про які зазначила Оксана Сухорукова, містять кілька тисяч діагнозів. У кожній групі захворювань можуть бути як повністю придатні, так і непридатні, залежно від ступеня порушення функцій.
"Наприклад, якщо в людини виразка була в анамнезі й залишився тільки рубець — придатний. А якщо виразка була ускладнена, було проведено оперативне втручання з видаленням значної частини шлунку, то людина є непридатною", — пояснила вона.
Українців поспішили заспокоїти через повістки у поштових скриньках. Знайдені у такий спосіб, вони не вважатимуться врученими належним способом, тому жодної відповідальності за їх ігнорування не наступає.
За словами член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського, лише та повістка, яку вручили військовозобов'язаному особисто під підпис, буде вважатися врученою. Якщо її проігнорувати може виникнути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, чи втрачатимуть українці майно та авто за неявку до ТЦК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.