Статус "обмежено придатний" зникне: як ділитимуть придатних до служби за станом здоровʼя

Читать на русском

Тих, хто визнаний придатним, буде розділено на категорії залежно від ступеня їхньої функціональності

Читать на русском
Статус обмежено придатний зникне
Мобілізація в Україні

Тих, хто визнаний придатним, буде розділено на категорії залежно від ступеня їхньої функціональності

Згідно з новим законом, військовозобов'язаних та військовослужбовців, які раніше мали статус "обмежено придатний", повторно викличуть до ТЦК та СП для проходження медкомісії. Їм буде надано 9 місяців, щоб пройти ВЛК та отримати новий висновок про придатність до служби.

Детальніше про те, як ділитимуть придатних за станом здоров'я, розповіла в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" директорка департаменту охорони здоровʼя Міноборони Оксана Сухорукова. Чиновниця підтвердила, що статуту "обмежено придатний" більше не буде, натомість з'являться чотири нові категорії придатності: 

  • Придатні (повністю);
  • Придатні до служби у ВВНЗ, ТЦК та СП, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатні до служби у ДШВ, морській піхоті, ССО, підрозділах спецпризначення, плаваючому складі тощо;
  • Придатні за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до ВВНЗ);
  • Придатні для виконання специфічних завдань.

Міністерство оборони України спільно з Командуванням Медичних Сил та Міністерством охорони здоров'я оновило критерії придатності до військової служби. Ці зміни стосуються наказу МОУ № 402 "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України". Захворювання прив’язані до МКХ-10 і описані критерії, коли людина є непридатною або придатною, тобто коли стан є важким, середнім і легким за цією групою захворювань.

"Йдеться про відповідність критеріям військовослужбовця або військовозобов’язаного їхній можливості виконувати ті чи ті функції", — пояснила директорка департаменту охорони здоровʼя Міноборони.

Оновлені критерії, про які зазначила Оксана Сухорукова, містять кілька тисяч діагнозів. У кожній групі захворювань можуть бути як повністю придатні, так і непридатні, залежно від ступеня порушення функцій.

"Наприклад, якщо в людини виразка була в анамнезі й залишився тільки рубець — придатний. А якщо виразка була ускладнена, було проведено оперативне втручання з видаленням значної частини шлунку, то людина є непридатною", — пояснила вона.

Чи вважається врученою повістка у поштовій скринці?

Українців поспішили заспокоїти через повістки у поштових скриньках. Знайдені у такий спосіб, вони не вважатимуться врученими належним способом, тому жодної відповідальності за їх ігнорування не наступає.

За словами член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського, лише та повістка, яку вручили військовозобов'язаному особисто під підпис, буде вважатися врученою. Якщо її проігнорувати може виникнути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. 

Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, чи втрачатимуть українці майно та авто за неявку до ТЦК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.