У Пекіні проходить зустріч Сі Цзіньпіна із Лукашенком: перші подробиці

Білоруський диктатор пообіцяв Китаю свою підтримку в питанні Тайваню

У Пекіні проходить зустріч Сі Цзіньпіна із Лукашенком: перші подробиці
Лукашенко розхвалив політику Пекіна

У середу, 1 березня, у Пекіні проходить зустріч самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенко з китайським лідером Сі Цзіньпіном. За словами диктатора, політика двох країн схожа. Вони нібито є прихильниками багатополярного миру. 

Як пише одне з білоруських видань, на зустрічі Сі Цзіньпін заявив, що новий статус двосторонніх відносин з Білоруссю має наповнюватися новим змістом. Водночас Лукашенко засудив дії, спрямовані на посилення напруженості навколо Тайваню, і пообіцяв Китаю підтримку. Він також запропонував Китаю створювати спільні підприємства та розвивати кооперацію.

"Ми зацікавлені у поглибленні співпраці з Китаєм з технологічного розвитку, включаючи створення спільних виробництв, модернізацію білоруських підприємств із впровадженням сучасних китайських технологій, просування товарів та послуг на ринки третіх країн", - сказав Лукашенко.

Він підтвердив підтримку ініціатив Китаю у галузі міжнародної безпеки та розвитку.  За його словами, зараз "дуже непростий час", який потребує нових нестандартних підходів та відповідальних політичних рішень.

"Вони мають бути спрямовані насамперед на недопущення скочування до глобального протистояння, в якому не буде переможців", - заявив Лукашенко. 

Лукашенко заявив, що нібито Білорусь активно виступає з пропозиціями про мир і підтримує висунуту Китаєм ініціативу про міжнародну безпеку. Він подякував Сі Цзіньпіню за прийом. 

Аналітики ISW пояснили, для чого Лукашенко поїхав до Китаю 

У зведенні за 28 лютого аналітики Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що Лукашенко може сприяти китайсько-російським схемам ухилення від санкцій під час офіційного візиту до Пекіна. Вони процитували видання Deutsche Welle, яке писало, що у триденній поїздці Лукашенко підпише пакет угод про розвиток спільних проєктів, торговельно-економічну, інвестиційну, гуманітарну співпрацю та політичну співпрацю з Китаєм. У звіті мовиться, що раніше диктатор заявляв, що оборонна промисловість Білорусі може виробляти зброю, оскільки країна має доступ до мікроелектроніки, оптики та комплектуючих, імпортованих з інших держав. Як доказ, аналітики навели слова представників української розвідки про те, що Лукашенко вже допомагав путіну отримати зброю для війни проти України, постачаючи артилерійські боєприпаси з білоруських складів. Окрім цього під час візиту до Китаю Лукашенко говорив, що росія готова зробити кроки до мирного врегулювання та припинення війни проти України. Він також звинуватив Захід і США в тому, що вони змусили українських чиновників відмовитися від переговорів з рф.

"Путін і Лукашенко, ймовірно, скористаються публікацією Китаєм "мирного плану" з 12 пунктів, щоб відновити існуючу російську інформаційну операцію, яку Кремль застосував у грудні 2022 року", - підкреслили в Інституті вивчення війни.

Аналітики пояснили, що ця інформаційна кампанія мала на меті спонукати західних офіційних осіб запропонувати превентивні поступки та змусити Україну вести переговори на російських умовах і, ймовірно, сприяла затримці надання західними танків та іншого обладнання, необхідного для продовження українських механізованих контрнаступів.

"Кремль може відновити переговорну інформаційну операцію, щоб знизити ефективність майбутніх українських контрнаступів шляхом затримки надання необхідної західної допомоги та прагнути отримати поступки перед потенційними подальшими невдачами в Україні", - додали в Інституті вивчення війни.

Нагадаємо, Лукашенко після "бавовни" у Білорусі поставив жорстку вимогу своїм прикордонникам. Крім того, китайська компанія передає аерознімки "вагнерівцям".

Також Інформатор писав, що Боррель відреагував на позицію Китаю щодо війни в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube