У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
За даними медиків, новий вид вірусу переноситься легше, але і передається швидше
Випадки зараження новим видом коронавірусу "Кракен" (Omicron XBB.1.5) зафіксували вже у чотирьох областях України. Серед них: Закарпатська, Тернопільська, Одеська та Сумська оласті. Медики зазначають, новий штам переноситься легше за попередні.
Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я МОЗ України.
"Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумській, де був перший пацієнт, Закарпатській, Тернопільській та Одеській. Робота лабораторії триває постійно: нам вдалося зробити вже майже тисячу секвенувань", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що такий розвиток події був прогнозований, адже кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє собою попередню.
"Сам по собі Omicron хоч і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення", - пояснила керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко.
Новий штам коронавірусу XBB.1.5 продовжує активно поширюватись світом. Вперше його підтвердили у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. Наразі він посідає друге місце після оригінального підтипу "Омікрон", або ж 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування у США. За даними ВООЗ, з 22 жовтня 2022 року по 11 січня 2023 року у 38 країнах зареєстрували 5 288 випадків захворювання новим штамом. Більшість із них були у США (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %). 24 січня його зафіксували в Україні. Більш детально про це ми писали тут. Варто додати, що адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 можна знайти тут або зателефонувати сімейному лікареві, педіатру чи в найближчу поліклініку.
Нагадаємо, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу. Крім того, у додатку "Дія" оновили COVID-сертифікати.
Також Інформатор писав, як рятуватись від флурони — поєднання грипу та коронавірусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.