Новий штам коронавірусу: головний санлікар Києва розповів, що врятує від нього

Новий штам COVID-19 може сприяти збільшенню рівнів захворюваності

Новий штам коронавірусу: головний санлікар Києва розповів, що врятує від нього
Він продовжує активно поширюватись світом

Новий та агресивний штам коронавірусу "Кракен" поки не підтвердили в Києві. Кожен центр профілактики хвороб надсилає на дослідження в Центр громадського здоров’я зразки матеріалів людей, у яких вже підтверджено коронавірус. Є певні рекомендації, які дозволять убезпечитися від захворювання.

Про у коментарі "ТСН.ua" розповів головний санітарний лікар Києва Сергій Чумак. За його словами, у столиці фіксують лише вірус "Омікрон". 

"Після проведення секвенування і був виявлений різновид "Омікрона" - вірус "Кракен". Ним захворіла людина похилого віку з Сумської області, яка була у важкому стані. Відомо, що пецієнт не був щеплений від коронавірусу. У нас в Києві подібні випадки поки не зафіксовані. Хоча, зразки, ми кожного тижня надсилаємо на дослідження – поки фіксується лише вірус "Омікрон", - розповів Чумак. 

Він рекомендує незмінно дотримуватися правил, які діяли раніше. Йдеться про миття рук, носіння масок та збереження безпечної дистанції у громадських місцях. 

"Рекомендації залишились незмінними. Перше – це вакцинація. Також раджу зберігати безпечну дистанцію в транспорті та громадських місцях, регулярно мити руки після повернення додому, носити маску в транспорті та в місцях великого скупчення людей", - радить Чумак.

Що відомо про новий штам коронавірусу 

Новий штам коронавірусу XBB.1.5 продовжує активно поширюватись світом. Вперше його підтвердили у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. Наразі він посідає друге місце після оригінального підтипу "Омікрон", або ж 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування у США. За даними ВООЗ, з 22 жовтня 2022 року по 11 січня 2023 року у 38 країнах зареєстрували 5 288 випадків захворювання новим штамом. Більшість із них були у США (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %). 24 січня його зафіксували в Україні. Більш детально про це ми писали тут. Варто додати, що адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 можна знайти тут або зателефонувати сімейному лікареві, педіатру чи в найближчу поліклініку.

Нагадаємо, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу. Крім того, у додатку "Дія" оновили COVID-сертифікати

Також Інформатор писав, як рятуватись від флурони — поєднання грипу та коронавірусу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube