Рішення суду стосується справи про замах на адвоката Сергія Карпенка
Печерський районний суд Києва продовжив термін перебування бізнесмена Ігоря Коломойського під вартою до 9 лютого 2025 року в рамках справи про замах на адвоката Сергія Карпенка. В результаті Коломойський проведе Новий рік під вартою. Підозру по цій справі він отримав ще в травні цього року.
Про це повідомив заступник голови наглядової ради АТ "Укрзалізниця" Сергій Лещенко. За його словами, ухвала була винесена у середу, 18 грудня.
"Ігор Коломойський зустріне новий рік за ґратами. Слідчий суддя Печерського райсуду продовжив термін перебування Коломойського під вартою до 9 лютого 2025 року в рамках справи про замах на адвоката Сергія Карпенка. Ухвала винесена 18 грудня", - написав Лещенко.
Нагадаємо, у 2003 році в Криму скоїли замах на адвоката Сергія Карпенка, який нібито відмовився сприяти Коломойському у здобутті контролю над заводом "Дніпроспецсталь". Він отримав три ножові поранення, але вижив.
Четверо виконавців злочину були затримані. Пізніше їх засудили до позбавлення волі на строки від шести до 12 років.
У 2005 році українська прокуратура відкрила справу проти Ігоря Коломойського за підозрою в замовленні замаху на Карпенка, однак ходу справі не дали. 8 травня 2024 року Коломойський отримав підозру в організації замовного вбивства.
2 вересня 2023 року Коломойському було повідомлено підозру у легалізації активів, отриманих злочинним шляхом. За версією слідства, у період з 2013 по 2020 роки він легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи кошти за кордон через банківські установи, які перебували під його контролем.
Через п'ять днів, 7 вересня, йому було оголошено висновки Національного антикорупційного бюро у справі про заволодіння 9,2 мільярда гривень ПриватБанку. У НАБУ стверджують, що у 2015 році Коломойський розробив план залучення коштів для фінансування офшорної компанії та збільшення її частки в статутному капіталі банку.
15 вересня він отримав третю підозру від СБУ та БЕБ за організацію заволодіння 5,8 мільярда гривень ПриватБанку. Слідство стверджує, що у 2013-2014 роках Коломойський разом зі спільниками систематично вносив фіктивні готівкові кошти до каси банку, що в результаті стало основою для реальних безготівкових операцій. Розслідування в цій справі завершилося наприкінці серпня. Коломойському та його спільникам інкримінують заволодіння понад 5,36 мільярда гривень, а також легалізацію близько 4,1 мільярда гривень, отриманих злочинним шляхом.
Після завершення слідства по першій справі, столичний суд арештував Коломойського з можливістю внесення застави, розмір якої неодноразово змінювався: спочатку був 509 мільйонів гривень, згодом - 3,89 мільярда, а потім розмір застави зменшився до 1,87 мільярда. Однак, навіть у разі внесення застави, він залишиться під вартою через четверте провадження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.