"Зимовий уряд" аль-Башира отримав повноваження до 1 березня 2025 року
Мухаммед аль-Башир оголосив, що його призначено главою тимчасового уряду Сирії до 1 березня 2025 року. Він сформує кабінет міністрів. Про це 10 грудня поінформувало Al-Jazeera, посилаючись на заяву політика у прямому ефірі сирійського телебачення.
Аль-Башира називають близьким соратником лідера угруповання "Хайят Тахрір аш-Шам" Абу Мохаммеда аль-Джулані. Аль-Джулані був одним з лідерів, які очолювали повалення режиму Асада.
Раніше в ЗМІ пропускали, що главою перехідного уряду стане аль-Башир або експрем'єр Ріяд Хіджаб, який є більш прийнятним для США, ніж сам аль-Джулані. Його організацію американці оголосили раніше терористичною.
Мохаммед аль-Башир - сирійський інженер і політик. У січні 2024 року почав виконувати обов’язки п’ятого прем’єр-міністра самопроголошеної адміністрації HTS - Сирійського уряду порятунку (на підконтрольних повстанцям територіях провінції Ідліб).
За інформацією, оприлюдненою урядом порятунку, він народився у 1986 році в регіоні Джабаль Завія, провінція Ідліб. Аль-Башир має кілька кваліфікацій у галузі інженерії, права та адміністративного планування. У 2021 році після сирійського повстання проти Башара Асада аль-Башир залишив роботу в урядових установах і, за даними його резюме, "приєднався до лав революціонерів у військовій сфері". У період із 2022 по 2023 рік він обіймав посаду міністра розвитку та гуманітарних питань в адміністрації свого попередника Алі Кеди.
У січні 2024 року рада уряду порятунку обрала його прем’єр-міністром. Його передвиборча програма передбачала впровадження електронного уряду та автоматизацію державних послуг. Під час його керівництва було знижено податки на нерухомість, послаблено планувальні регуляції та розпочато консультації щодо розширення містобудівного плану Ідліба.
У Сирії 8 грудня відбувся переломний момент - повстанці цілком захопили столицю країни Дамаск та оголосили про повне повалення режиму Башара Асада. Військова опозиція вже заявила, що у Сирії прийшов кінець темним часам і почалася нова, світла епоха. Це сталося після 50 років гноблення. Сам Асад з країни втік і, попередньо, міг розбитися на літаку. Разом з ним тікають у паніці ЗС РФ, що є, як заявив Дональд Трамп, найкращим, що лише могло статися з ними.
Росія та Іран вже підраховують геополітичні збитки. Туреччина - у виграші, а Ізраїль спантеличений: замість формально ворожої, але передбачуваної країни (практично - монархії, якою клан Асадів правив понад 50 років), під боком може з'явитися ворожіша держава під керівництвом ісламістських угруповань. Інформатор пояснював, чому крах режиму у Сирії болючий саме для Росії.