США нещадно розбомбили об'єкти ІДІЛ у Сирії: які результати атаки

Американська авіація завдала понад 75 авіаударів за 8 грудня

f-15, b-52, літак, вибух
США заявили, що не дозволять ІДІЛ скористатися ситуацією безвладдя у Сирії, та завдали щонайменше 75 авіаударів по їх позиціям

Сили Центрального командування США (CENTCOM) завдали десятки високоточних авіаударів по таборах та бойовиках ІДІЛ у центральній Сирії 8 грудня. Командування ЗС США повідомило про масштабну операцію за участю бомбардувальників B-52, винищувачів F-15 та штурмовиків A-10. Знищено понад 75 цілей, включаючи укриття лідерів та бойовиків ІДІЛ.

Удари були нанесені в рамках поточної місії зі знищення ІДІЛ, щоб запобігти терористичній групі проводити зовнішні операції та переконатися, що ІДІЛ не намагатиметься скористатися поточної ситуації в центральній Сирії. Триває оцінка бойових збитків. Втрат серед цивільного населення немає, заявили у CENTCOM.

"Не повинно бути жодних сумнівів - ми не дозволимо ІДІЛ відновитися та скористатися поточною ситуацією в Сирії. Усі організації в Сирії повинні знати, що ми притягнемо їх до відповідальності, якщо вони будуть партнерами або підтримкою ІДІЛ будь-яким способом", - наголосив американський генерал Майкл Ерік Курілла.

Як писав Інформатор, на тлі падіння в Сирії режиму Башара Асада першим активізувався Ізраїль. Вже до вечора 8 грудня літаки ВПС Ізраїлю завдали понад 100 ударів по військових базах на території Сирії, у тому числі в Дамаску. А сухопутні війська ЦАХАЛ уперше з 1974 року зайняли буферну зону між Сирією та Ізраїлем на Голанських висотах і навіть зайшли на територію Сирії.

Кінець режиму Асада

Загострення ситуації у Сирії сталось наприкінці листопада. Повстанці почали бої 28 листопада і вже наступного дня зайшли в Алеппо. Сирійська урядова армія та російський контингент заявили про свій вихід. Згодом повстанці захопили й місто Хама. Воно мало вирішальне значення для армії Асада, але втримати його їй не вдалось.

Далі було взято місто Хомс. Повстанці 8 грудня взяли Дамаск без жодних ознак розгортання армії та опинились у палаці президента. Вони заявили про кінець правління Асада. Правління президента Башара Асада "згорнулось" за 10 днів у 2024 році, після того, як його намагалися скинути з початку громадянської війни в Сирії у 2011 році. У ніч з 7 на 8 грудня Асад втік із Сирії й надвечір 8 грудня виявився в Москві. Інформація про можливу авіакатастрофу та загибель правителя виявилася російською операцією прикриття.

Башар Асад - син попереднього президента Хафеза Асада, який правив країною з 1971 до 2000 року. Хафез Асад після смерті свого старшого сина вибрав у наступники Башара. Тож династія Асадів правила Сирією 53 роки поспіль.

Башар Асад обирався на пост президента на безальтернативних виборах у 2000 та 2007 роках, а 3 червня 2014 року переобрався президентом на перших альтернативних виборах з офіційним результатом 88,7 % голосів. Вибори 2014 року проходили в умовах громадянської війни та бойкотувалися опозицією. Результати визнали лише окремими державами. У 2021 році президент Башар Асад знову став президентом, набравши 95,1% голосів на президентських виборах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube