Обвинувачення стверджує, що намагаючись довести, що, "вибори украли", експрезидент із командою вчинили низку злочинів, зокрема порушили закон про рекет
На відміну від попередніх справ проти експрезидента США Дональда Трампа, цього разу під удар потрапили ще й люди з його команди та активісти. Усіх разом звинувачують у численних злочинах, зокрема в рекеті. Справа пролила світло на деякі нові аспекти й загрожує ускладнити виборчу кампанію Трампа. У причетності до рекету на користь експрезидента звинувачують також людину з оточення репера Каньє Веста.
Експрезиденту Дональду Трампу вчетверте за останні пів року висувають нові кримінальні звинувачення. І вдруге вони стосуються спроби скасування результатів виборів у 2020 році. Цього разу йдеться про злочини в окрузі Кофі штату Джорджія. Ця сільська місцевість була ключовою для обґрунтування позиції команди експрезидента про «вкрадені вибори».
Прокурор округу Фултон Фані Вілліс оприлюднила обвинувальний акт на 41 пункт: 13 проти Трампа, а решта — проти його команди та активістів. Йдеться про змову, корупцію, шантаж та рекет, до яких причетні щонайменше 19 осіб. Washington Post повідомляє, що обвинувачення, отримали:
Усі вони, за версією слідства, так чи інакше намагалися вплинути на результати виборів: придумували схеми, залякували та тиснули на свідків, підроблювали документи, видавали себе за офіційних осіб. CNN, з посиланням на власні джерела, стверджує, що прокурори мають електронні листи та інші докази безпосередньої причетності людей з оточення Трампа до злому системи голосування — програмного забезпечення машин для підрахунку бюлетенів.
Особливе місце відведене колишньому федеральному прокурору Сінді Пауелу — його звинувачують в організації злому машин для голосування; юристу Джону Істману — «ідейному натхненнику» спроби скасування виборів та колишньому чиновнику Міністерства юстиції Джеффрі Кларк, який мав стати в. о. головного прокурора, щоб допомогти скасувати вибори. Щодо Трампа, то центральним пунктом обвинувачення є саме рекет, це ж інкримінують геть усім фігурантам справи. Якщо вину доведуть, йому загрожує до 20 років у тюрмі
«Трамп та інші обвинувачені в цьому обвинуваченні відмовилися визнати, що Трамп програв, і вони свідомо та навмисно приєдналися до змови з метою незаконно змінити результат виборів на користь Трампа», — йдеться в обвинувальному акті.
Судова справа проливає трохи більше світла щодо того, що відбувалося, коли стало зрозуміло, що Трамп програє. За даними слідства, розпочалася все з дезінформації: у мережі опублікували відео, як, нібито, у Джорджії у виборчих комісіях нарахували втричі більше голосів за Байдена, ніж було насправді. Пізніше було доведено, що опублікували змонтовані кадри, але цього вистачило, щоб розгорнулася безпрецедентна кампанія тиску на всіх посадових осіб, хто міг визнати вибори недійсними. Член комісії, який потрапив на відео, зазнав переслідувань та залякувань, аж до погроз його рідним, від прихильників Трампа з вимогою визнати свою «провину». Команда експрезидента розпочала шалений тиск на держсекретаря Джорджії Бреда Раффенспергера, адже в штаті, де була мінімальна перевага Байдена, виявили порушення обліку виборчих бюлетенів.
«Тож дивіться, усе, що я хочу зробити: я просто хочу знайти 11 780 голосів, що на один більше, ніж у нас, тому що ми виграли штат». — сказав Трамп, тиснучи на Раффенспергера, щоб він скасував вибори.
Резонансними стали заяви представника виборчої комісії в окрузі Кофі Місті Хемптон. Вона оголосила машини для голосування виробництва Dominion Voting Systems запрограмовані так, щоби під час підрахунку бюлетенів перекидати голоси від одного кандидата до іншого й що фальсифікації відбулися у всіх округах. Вся команда Трампа активно підтримувала це звинувачення. Але неодноразово доводили, у тому числі й у суді, що звинувачення неправдиві.
Але Джуліані на основі в тому числі й цих обвинувачень, тричі намагався переконати законодавців Джорджії перевищити повноваження — визнати вибори недійсними та призначити виборщиків президента, які б підтримали Трампа. Подібне було і в інших куточках США. Це мало наслідком те, що в семи штатах трампісти навіть скликали збори власних виборщиків — посадовців, які повинні донести волю виборців штату до федерального уряду. Усе завершилося нападом 6 січня 2021 року на Капітолій, у той момент, коли Конгрес зібрався для підтвердження результатів.
Захист Трампа часто акцентує, що коли колишній очільник США говорив про «вкрадені вибори», то користується своїм правом на свободу слова. Але в Джорджії суворе законодавство проти наклепів і зробити це буде не так просто. В обвинувальному акті фраза «неправдива заява» з’являється понад 100 раз, прокурор явно націлена використати це проти звинувачених.
Прокуратура заявляє, що Трамп не розкаявся, а продовжував спроби знайти спосіб оскаржити результати виборів, хоча знав, що звинувачення безпідставні, адже вже були рішення судів. Ще 17 вересня 2021 року, за десять місяців після виборів, експрезидент написав листа Бреду Раффенспергеру. Він додав до нього посилання на The Georgia Star News — веб-сайт, який підтримує Трампа, у матеріалі якого йшлося, про, нібито, неналежне опрацювання 43 000 виборчих бюлетенів. На основі цього експрезидент закликав «розпочати процес анулювання виборів або будь-який інший правильний засіб правового захисту та оголосити справжнього переможця».
СNN провело розслідування, у якому зазначено, що порушення процедури не зробило голоси виборців недійсними. Прокуратура розцінює цей факт як наклеп та схиляння державного посадовця до порушення присяги.
Навряд буде приємним для команди Трампа той факт, що судове засідання мають транслювати по телебаченню — такими є вимоги законодавства Джорджії. Якщо судові розгляди дійсно відбудуться в найближчі шість місяців, трансляції з усіма подробицями стануть неодмінним атрибутом нової виборчої кампанії. Прокурор Вілліс використовує проти Трампа звинувачення в рекеті. Законодавство штату, так званий закон RICO, дає їй можливість об’єднати кілька дрібних злочинів у один серйозний, вчинений організованою злочинною групою. З такої кількості обвинувачених, ймовірно, знайдуться ті, які підуть на угоду зі слідством і повідомлять нові шокуючі подробиці.
Не нульова вірогідність і того, що суд визнає небезпечним звільнення Трампа під заставу чи під особисті зобов’язання, як це траплялося раніше. Якщо це станеться, причиною буде звичка експрезидента погрожувати суддям, прокурорам та свідкам, нацьковувати на них своїх прихильників. До прикладу, експрезидент звинуватив прокурорку Вілліс, як, між іншим, є чорношкірою, «расистським прокурором з Атланти». У Джорджії подібні витівки, з великою ймовірністю, розцінять за залякування свідків, а закон зобов’язує в такому разі утримувати обвинуваченого під вартою. Щоправда, законодавство США дає йому можливість балотуватимуся навіть з-за ґрат,
Неочікувано виявилося, що принаймні один із фігурантів справи, свого часу входила до оточення відомого американського репера Каньє Вест — це Тревіан Кутті. Доказів причетності співака до подій нема, але епатажний чорношкірий виконавець, який теж у 2020 році балотувався, давно симпатизував поглядам експрезидента і, навіть, отримував допомогу від його донорів.
Тревіан Кутті, раніше працювала піарником Веста. Представившись «високорівневим кризовим менеджером», який діє від імені впливової особи, вона заявила, що має зв’язки в правоохоронних органах, і запропонувала працівнику виборчої комісії Рубі Фрімен зізнатися у фальсифікації на користь Байдена. Їй погрожували «наслідками», якщо та цього не визнає. Тут важливо знати, що саме кадри з Фрімен та її дочкою використали для монтажу скандального відео з «підтасовкою голосів». У судах неодноразово доводили, що відео — фейк, але невідомі погрожували жінкам вбивством.
На момент вчинення злочину, колишня піарник Веста, входила «Ради молодого темношкірого лідерства при президенті Дональді Трампі». Їй допомагав Гаррісон Флойд, директор «Чорні голоси за Трампа», та пастор Стівен Кліффгард Лі. Вони намагалися переконати Фрімен, що готові гарантувати їй та її дочці безпеку в обмін на свідчення проти Байдена. Пресслужба Веста заявила, що репер не має відношення до інциденту а Кутті давно з ним не співпрацює.
Інформатор розповідав також, що за всіма звинуваченнями експрезиденту Трампу загрожує сумарно понад пів тисячі років за ґратами. А про те, що значить для експрезидента звинувачення в спробі скасувати вибори, яке висуває федеральний уряд, ми докладно писали ось тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.