Норвезька Рада у справах біженців (NRC) планує надати допомогу 55 тисяч осіб
Норвезька Рада у справах біженців (NRC) анонсувала відкриття реєстрації на отримання багатоцільової грошової допомоги за січень 2025 року. Прийом заяв розпочнеться 20 січня з 09:00 та триватиме до 29 січня 17:00. Про це повідомив народний депутат Павло Фролов.
Загалом, Норвезька Рада у справах біженців (NRC) планує надати допомогу 55 тисяч осіб. Які категорії українців матимуть право на виплати:
Аби претендувати на допомогу, потрібно фізично перебувати на території України. Команда NRC прийматиме рішення протягом 3-4 тижнів після закінчення прийому заяв, які відбиратимуть за критеріями вразливості. Подати заяву можна буде на офіційному сайті NRC (посилання) після початку реєстрації.
У разі отримання грошової допомоги від NRC або інших гуманітарних організацій менше, ніж пів року тому, ваша заява може бути виключена з розгляду. Виплати від NRC проводяться 2-3 рази на рік.
Перед подачею заявки переконайтеся, що у вас є:
У 2025 році не будуть відправляти статуси заявки через SMS/WhatsApp. Але ви отримаєте сповіщення про важливі оновлення в інструменті самоперевірки на платформі NeedAid. Для цього натисніть "Перевірити статус", введіть код заявки (ID) та номер телефону, вказаний під час реєстрації. Якщо ви втратите код заявки, ви не зможете перевірити свій статус.
"Обережно, шахрайство. NRC ніколи не запитує ваші дані кредитної картки, PIN-код або CVV. Гуманітарна допомога є безкоштовною, і від вас ніколи не повинні вимагати оплату за неї. Якщо ви отримаєте будь-яке підозріле повідомлення електронною поштою, смс або в соціальних мережах, не відповідайте на нього. Ви можете перевірити достовірність комунікації, зателефонувавши на гарячу лінію NRC за номером 0 800 302 007", - вказується на сайті організації.
2% українців, що виїжджали торік, не повернулися до України — 443 тис. Це у 3,3 раза більше, аніж у 2023 році. У 2024 році найбільше людей загубилося у червні — 194 тис. Про це свідчать дані Опендатабот. Лише 3 місяці торік мали позитивну динаміку, коли громадян, які повернулися в країну було більше ніж тих, хто поїхав. Серед них квітень — +58 тис., липень — +23 тис. та серпень — +89 тис.
Загалом близько 3 млн громадян не повернулося за 3 роки повномасштабної війни, за офіційними даними Держприкордонслужби. Це майже стільки ж, як за 11 років, що передували повномасштабному вторгненню — тобто з 2011 по 2021 рік (3.3 млн). Дані ДПСУ відбивають лише інформацію щодо громадян, які виїжджали на офіційних пунктах пропуску. Достовірних даних щодо українців, які залишили ТОТ або виїхали нелегально, наразі немає. 4,2 мільйона українців мали статус тимчасового захисту в країнах Євросоюзу станом на 31 серпня 2024 року, за офіційними даними ЄС. 60% від загальної кількості наших біженців прихистили разом у Німеччині (1,1 млн), Польщі (975 тис.) та Чехії (376 тис.).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.