У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Ліст і Макміллан незалежно один від одного у 2000 році розробили третій тип каталізу — асиметричний органокаталіз
Нобелівську премію з хімії 2021 отримали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан за розробку нового точного інструменту для молекулярного конструювання: органокаталіза.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на оргкомітет Нобелівської премії.
Науковці Бенжамін Ліст та Девід Макміллан створили асиметричний органокаталіз. Цей винахід допоможе вченим конструювати молекули.
"Лауреати Нобелівської премії з хімії 2021 року Бенджамін Ліст та Девід Макміллан розробили новий інструмент для побудови молекул: органокаталіз. Його застосування включає дослідження нових фармацевтичних препаратів, а також допомогло зробити хімію екологічнішою", – пояснює комітет Нобелівської премії у Twitter.
Конструювання молекул вимагає каталізаторів - речовин, які контролюють і прискорюють хімічні реакції, не стаючи частиною кінцевого продукту. Людські тіла також містять тисячі каталізаторів у вигляді ферментів, які створюють молекули, необхідні для підтримки життя. Тому каталізатори є одними з головних інструментів хіміків. Довгий час вважалося, що у нас є лише два їх види — метали та ферменти. Ліст і Макміллан незалежно один від одного у 2000 році розробили третій тип каталізу — асиметричний органокаталіз.
Нобелівські премії через пандемію коронавірусу у 2021 році вручають в країнах, де живуть лауреати, а не на церемонії в Стокгольмі, як раніше. Але Нобелівський комітет наголосив, що лауреат Нобелівської премії миру, ім'я якого оголошують в Осло, зможе приїхати до столиці Норвегії в грудні. У 2020 році Нобелівську премію з хімії отримали мікробіолог Еммануель Шарпантьє та біохімік Дженніфер Дудна за «розробку методу редагування генома». Відповідно до заповіту Альфреда Нобеля,премію з фізики повинні присуджувати за "найбільш важливі відкриття або винаходи" в цій галузі.
Нагадуємо, Нобелівську премію з фізики присудили авторам моделі глобального потепління.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Фото: Nobelprize.org