Німецьких політиків, які незадоволені українцями у ФРН, треба відправляти на війну - Bild

Читать на русском

Замголовреда Bild Пауль Ронцхаймер різко суперечить німецьким політикам, які вимагають прибрати пільги для громадян України

Читать на русском
Невдоволення німців українцями
В Німеччині продовжуються дискусії щодо виділення допомоги українцям

Замголовреда Bild Пауль Ронцхаймер різко суперечить німецьким політикам, які вимагають прибрати пільги для громадян України

Заступник головного редактора видання Bild Пауль Ронцхаймер різко розкритикував німецьких політиків, які хочуть прибрати частину допомоги Україні. Йдеться, зокрема, про заяви окремих членів ХДС/ХСС стосовно того, аби забрати в українців громадянську допомогу в розмірі 563 євро на місяць. Журналіст виступив з ідеєю відправляти таких політиків на війну. 

Про це йдеться в матеріалі Bild. Ронцхаймер закликає німецьких політиків посоромитися. 

Наразі в Німеччині продовжується дискусія стосовно виділення українцям допомоги Bürgergeld. Ця сума становить 563 євро на місяць. Нещодавно деякі політики закликали прибрати цю допомогу. 

Зокрема, голова фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Торстен Фрай заявив, що українці, які мають проходити військову службу, повинні повернутися додому та воювати. А депутат від ХДС Штефан Більгер вважає, що українці займають місця німців у чергах за житлом та до лікаря.

Пауль Ронцхаймер абсолютно не згоден з такими твердженнями. Він закликав політиків засоромитися сказаним. 

"Українці ліниві та боягузливі? Соромся, ХДС! Що відбувається з політиками, які думають таке, а потім ще й пишуть? Мене приголомшили два депутати від ХДС. Їхні слова показують, що солідарність з Україною в деяких членів ХДС/ХСС, мабуть, лише доти, доки вона вигідна", - пише журналіст. 

Він заявив, що якщо політики кажуть про людей, які ухиляються від війни, то їм варто самим пережиту цю війну. Це буде чесно, вважає Ронцхаймер. 

"Коли політики кажуть, що люди "ухиляються" від війни, я рекомендую їм самим пережити цю війну. Вбивства, трупи, тортури та смерть. Зруйновані міста. А щоночі — страх не побачити наступного ранку", - пише журналіст.

Він визнає, що в Німеччині є чоловіки з України, яких можна вважати ухилянтами. Однак ті, хто дорікає їм цим, самі живуть у мирній країні. Тож робити подібне як мінімум непорядно. 

"Коли ХДС стверджує, ніби українці — ліниві дезертири, що ухиляються від військової служби і сіли нам на шию, то це риторика, яка не має нічого спільного з християнською партією. Представники партії, яка своєю політикою роками зміцнювала військового злочинця Путіна (газ, відсутність санкцій, Мінські угоди), наразі наважуються вести передвиборчу кампанію за рахунок українців — я просто не маю слів", - обурюється замголовреда Bild. 

Скасування допомоги українцям в Німеччині 

Нагадаємо, наразі в Німеччині обговорюють можливість позбавити українських біженців виплати, яка має назву Bürgergeld. Йдеться про щомісячну виплату в розмірі 563 євро на людину. Скасувати цю практику пропонували окремі депутати, а також голови МВС федеральних земель.

"Ми більше не повинні використовувати гроші платників податків для фінансування безробіття, а маємо дати людям роботу", - кажуть представники християнських демократів. 

Окремі голови міністерств внутрішніх справ різних федеральних земель назвали Bürgergeld для українців "фундаментальною помилкою", яку зробив уряд. За думкою таких політиків, ці виплати є "гальмом при виході на роботу" та "неправильним стимулом" для українських громадян. 

Раніше "Інформатор" розповідав, яку роботу найчастіше можуть знайти українці в Німеччині, а також писав, скільки за неї платять. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.