Німеччина припускає, що для передачі дальнобійних ракет в Україну треба відправити фахівців для роботи на землі
Німеччина все ніяк не наважиться відправити партію далекобійних ракет Taurus Україні, які наша країна запрошувала ще чотири місяці тому. На цей раз побоювання зводяться до того, що разом з ракетами знадобиться відправити в Україну фахівців для роботи "на землі". Це, на думку німецьких експертів, і може викликати конфронтацію з рф.
Про це повідомляє видання The Wall Street Journal. Тобто, на думку Берліна, саме відправка людей-експертів, а не самих ракет може спровокувати неочікувані дії росіян.
Німецькі офіційні особи заявили, що трипартійний коаліційний уряд Німеччини в принципі схвалив поставку Taurus. Але канцлер Олаф Шольц призупинив цей крок. Лідер Німеччини боїться, що німецькому персоналу доведеться поїхати в Україну, щоб допомогти в обслуговуванні та експлуатації складної зброї.
За словами чиновників, Шольц вважає, що для переміщення військовослужбовців у зону бойових дій потрібне голосування парламенту. Він також стурбований тим, що такий крок може втягнути Німеччину ще глибше в конфлікт, що може призвести до прямої конфронтації з росією.
"Канцлер повинен припинити блокаду поставок Taurus. Нерішучість і технічні виправдання тільки сприяють зміцненню віри російського диктатора володимира путіна в те, що він все ще може перемогти, і це тільки продовжує війну", - сказав депутат Антон Хофрейтер.
Незважаючи на рішучість депутатів, представники Шольца заявляють, що плану швидкого постачання ракет Taurus не існує.
Далекобійні крилаті ракети Taurus потрібні Україні, щоб завдавати удари по тилових позиціях окупантів. Вони здатні розвивати швидкість 900 км на годину й уражати цілі на відстані до 500 км. Відомо, що ракета, щоб точно вразити ціль та долати рельєф на низькій висоті, використовує комбінацію з навігаційних систем.
Голова Міноборони Німеччини Борис Пісторіус ще 15 вересня заявив, що рішення про передачу Taurus ухвалять найближчими днями. Він наголосив, що постачання підтримує весь уряд. Блокує його лише канцлер Олаф Шольц.
Також, як повідомляло видання The Wall Street Journal, Україна давно шукає ракети, які могли б знищити російські лінії поставок, матеріально-технічні склади та штаби далеко за лінією фронту. Тому передача Сполученими Штатами Україні ракет далекого радіусу дії ATACMS може серйозно вплинути на рішення Німеччини щодо постачання ракет Taurus.
Зараз німецькі еліти роздумують над цим питанням. У Берліні неодноразово заявляли про готовність співпрацювати в питанні передачі Києву далекобійних ракет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.