Німеччина у 2024 році не пустила тисячі українців – Bild

ФРН не пустила на свою територію тисячі українців, а також сірійців та афганців

Українці у Німеччині
Німеччина цьогоріч не пустила тисячі українців в країну. Колаж: Інформатор

У 2024 році Німеччина масово не пускала українців на територію країни. Із січня по вересень було зафіксовано 5935 таких випадки. Йдеться про випадки щодо мігрантів, які раніше не мали права на проживання у ФРН або були його позбавлені.

Про це повідомляє Bild. Українці стали найчисленнішою групою іноземців, кому німецька влада відмовила у в'їзді.

Найчастіше у в’їзді в Німеччину відмовляли українцям – таких було 5935 осіб. Ще відмовляли сирійцям (4708) та афганцям (2396). Водночас поліцейські виявили понад 1480 депортованих осіб, які знову намагалися в’їхати в країну.

Крім того, з січня по вересень 2024 року Федеральна поліція ФРН затримала 7783 особи щодо яких діяв ордер на арешт – окрема міжнародний. Йдеться, серед іншого, про порушників, які не сплатили штрафи, а також про осіб, які вчинили тяжкі злочини й ухиляються від в’язниці.

Найбільше випадків відмови у в’їзді в Німеччину було зафіксовано на кордоні країни зі Швейцарією (9113 осіб), Польщею (7862), Австрією (5468) і Францією (2350). Загалом за зазначений період поліція зафіксувала 53 410 спроб недозволеного в’їзду в країну. Водночас у в’їзді до Німеччини було відмовлено 28 321 людині.

“Відмова у в’їзді можлива насамперед тоді, коли особа не висловлює бажання отримати притулок або коли щодо неї діє тимчасова заборона на в’їзд. Це стосується людей, які раніше були депортовані, або людей із так званих “безпечних місць походження”, чиє прохання про притулок раніше було відхилено як “очевидно необґрунтоване”, – йдеться у повідомленні.

Біженці у Німеччині

З понад 1,65 мільйона українців, які знайшли прихисток у Німеччині, лише 20% працевлаштовані. Знайти роботу без знання німецької складно, але можливо. Деякі підприємства пропонують гідну зарплату (від 12,41 євро/год).

Крім того, Німеччина планує переглянути систему виплат для українських біженців. Міністр фінансів Крістіан Лінднер заявив, що країна прагне зекономити мільярди євро, і одним зі шляхів для цього є зміна правового статусу громадян України, які знаходяться в країні. Зміни мають стимулювати біженців до пошуку житла. Міністр також анонсував реформу системи виплат на житло.

Загалом у ФРН українські біженці отримують виплати з безробіття через програму Bürgergeld, яка у 2023 році підтримала 5,5 мільйонів осіб. Ця допомога призначена для малозабезпечених та безробітних, щоб забезпечити їм гідний рівень життя. Минулого року 707,8 тисяч українців, які мають тимчасовий захист, отримували цю допомогу, включно з коштами під час навчання на інтеграції.

Нагадаємо, у 2023 році близько 5 900 українців отримали паспорти ФРН. Це число становить лише 3% від усіх натуралізацій за даний період.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube