Військовий експерт Ніко Ланге заявив, що скасування обмежень на дальність має сенс лише в тому випадку, якщо Німеччина тепер постачатиме зброю та боєприпаси з більшою дальністю
Україна поки не отримає далекобійні ракети Taurus. Німецький уряд поки що не ухвалив рішення про їхню передачу. Тому це прибирає вагу із заяв канцлера ФРН Фрідріха Мерца про зняття заборони на далекобійні удари по РФ.
Про це пише Bild з посиланням на джерела в уряді. Зазначається, що саме останні заяви Мерца викликали припущення, що Берлін передасть Києву ракети, але поки про це не йдеться.
Раніше також припускали, що Мерц оголосить про передачу Taurus під час візиту президента України Володимира Зеленського до Берліна у середу, 28 травня. Втім, джерела видання заявили, що в уряді Німеччини рішення про постачання Taurus досі не ухвалили.
Відсутність рішення щодо далекобійних німецьких ракет прибирає вагу із заяв Мерца про скасування обмежень. Так вважає військовий аналітик Ніко Ланге.
"Скасування обмежень на дальність має сенс лише в тому випадку, якщо Німеччина тепер постачатиме зброю та боєприпаси з більшою дальністю", - зауважив експерт.
Київ більше не матиме жодних обмежень на постачання далекобійної зброї від західних союзників. Всі рамки, які існували до цього, знято. Відтепер Україна зможе набагато активніше оборонятися. Щобільше - Німеччина готова передати Україні ракети Taurus. Про це казав Мерц.
Віцеканцлер Німеччини та міністр фінансів Ларс Клінґбайль спростував твердження канцлера Фрідріха Мерца про те, що Україна більше не має обмежень на використання західної далекобійної зброї. У коментарі телеканалу n-tv Клінґбайль заявив, що "немає жодних нових домовленостей, які виходили б за рамки рішень попереднього уряду". Водночас канцлер Мерц заявив, що обмеження знято і Київ може отримати ракети Taurus, але згодом він сам уточнив, що йдеться про давню домовленість.
Офіційного підтвердження від німецького уряду немає. До того ж Берлін раніше оголосив, що надалі не розголошуватиме публічно деталей про військову допомогу Україні. Це означає, що заяви окремих політиків, у тому числі й Клінґбайля, не обов’язково відображають реальний стан справ. Вони можуть бути спробами уникнути офіційних коментарів у чутливих питаннях оборони. Нових рішень не приймалося.
При цьому згода на удари далекобійною зброєю по території РФ була ухвалена США, Великою Британією та Німеччиною кілька місяців тому. З тих пір нічого не змінилося. Ця згода є. Хоча Німеччина спочатку була проти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.