Віцеканцлер спростовує слова Мерца щодо зняття обмежень на удари далекобійною зброєю: що варто знати

Берлін не змінював домовленостей щодо застосування німецької зброї Україною, всі нюанси пояснив віцеканцлер Клінґбайль

Фрідріх Мерц, Ларс Клінґбайль, далекобійна зброя
Нових рішень щодо застосування ЗСУ далекобійної зброї не приймалося

Віцеканцлер Німеччини та міністр фінансів Ларс Клінґбайль спростував твердження канцлера Фрідріха Мерца про те, що Україна більше не має обмежень на використання західної далекобійної зброї. У коментарі телеканалу n-tv Клінґбайль заявив, що "немає жодних нових домовленостей, які виходили б за рамки рішень попереднього уряду". Водночас канцлер Мерц заявив, що обмеження знято і Київ може отримати ракети Taurus, але згодом він сам уточнив, що йдеться про давню домовленість.

Таким чином, представник Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Ларс Клінґбайль , до якої належить також колишній канцлер Олаф Шольц, фактично виступив проти ініціатив Мерца - прихильника передання Україні ракет Taurus і послаблення обмежень на удари по території РФ. СДПН, навпаки, традиційно дотримувалася більш обережної лінії у питанні постачання зброї Києву.

Нагадаємо, раніше Мерц заявив, що "Україна більше не має жодних обмежень щодо застосування озброєння, що постачається союзниками, у тому числі й по цілях на території Росії". За його словами, відповідну згоду дали Німеччина, США, Велика Британія та Франція.

Пізніше, однак, Мерц уточнив свою заяву, зазначивши, що йдеться не про нове рішення, а про згоду, ухвалену кілька місяців тому. "Учора в Берліні я описав те, що трапилося вже кілька місяців тому", - сказав він, пояснивши, що Україна може використовувати надану їй зброю і за межами своєї території, але це положення діє вже деякий час.

Тим часом депутат Бундестагу від СДПН Ральф Штегнер розкритикував заяви Мерца, наголосивши, що "усе, що розширює війну - помилка". На цьому тлі видання Clash Report повідомило, що Німеччина начебто погодилася передати Україні від 100 до 150 ракет Taurus - далекобійної зброї з радіусом ураження понад 500 км. Така дальність дозволяє уразити цілі навіть у Москві, згідно з інфографікою, яку публікував британський The Telegraph.

Чи справді Німеччина передала Україні ракети Taurus

Офіційного підтвердження від німецького уряду немає. До того ж Берлін раніше оголосив, що надалі не розголошуватиме публічно деталей про військову допомогу Україні. Це означає, що заяви окремих політиків, у тому числі й Клінґбайля, не обов’язково відображають реальний стан справ. Вони можуть бути спробами уникнути офіційних коментарів у чутливих питаннях оборони.
Нових рішень не приймалося.

При цьому згода на удари далекобійною зброєю по території РФ була ухвалена США, Великою Британією та Німеччиною кілька місяців тому. З тих пір нічого не змінилося. Ця згода є. Хоча Німеччина спочатку була проти

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube