Вперше за понад 80 років: Німеччина на тлі російської загрози розгортає війська у Литві

Новосформована 45-та бронетанкова бригада розпочала службу 1 квітня у Вільнюсі та зрештою налічуватиме близько 5000 солдатів

Німеччина на тлі російської загрози розгортає війська у Литві
Німеччина на тлі російської загрози розгортає війська у Литві. Фото - Getty images, колаж - Інформатор

Німці посилили свою військову присутність на східному фланзі НАТО, створивши постійну бронетанкову бригаду у Литві. Це перше в історії Бундесверу постійне розгортання цілого підрозділу за кордоном за останні понад 80 років. Рішення є відповіддю на зростаючу загрозу з боку Росії та виявом солідарності з литовським союзником.

Як пише Deutsche Welle, новосформована 45-та бронетанкова бригада розпочала службу 1 квітня у Вільнюсі та зрештою налічуватиме близько 5000 солдатів. Цей підрозділ відіграватиме ключову роль у системі оборони регіону, а його солдати носять на формі герб із зображенням вільнюської вежі Гедимінаса – символу державності, сили та незалежності Литви. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус наголосив, що це "наш сильний сигнал рішучості захищати кожен сантиметр території НАТО".

Литва посилює оборону

Литва останнім часом посилює свою оборонну підготовку. З цією метою країна замовила сучасні німецькі танки Leopard 2 A8 – ту саму модель, яку використовуватиме німецька бригада, що має сприяти військовій співпраці між двома країнами. Водночас у Литві будується й вся необхідна воєнна інфраструктура – ​​казарми, дороги та продовження залізничної колії, що веде до головної бази бригади у Рудніках.

Розгортання всього німецького підрозділу планується завершити до кінця 2027 року, і це створює величезні труднощі, як з логістичного, так і з кадрового боку. Бундесвер має набрати майже 5000 солдатів та близько 200 цивільних працівників, які будуть готові переїхати до Литви на кілька років. У відповідь на ці потреби Міністерство оборони Німеччини підготувало спеціальні пільги та зручності, які "мають на меті зробити службу більш привабливою".

Німецькі військові у Литві. Фото - Getty images
Німецькі військові у Литві. Фото - Getty images

Згідно з угодою, укладеною між двома країнами, німецька армія може створювати власні навчальні та логістичні бази у Литві. Планується будівництво шкіл та дитячих садків з німецькою мовою навчання, а також польових поштових відділень. Це дозволить солдатам та їхнім сім'ям функціонувати у найкращих можливих умовах, зберігаючи при цьому доступ до німецької системи освіти та послуг.

Російська загроза на кордонах НАТО

Росія нарощує сили біля кордону з Фінляндією, яка є членом НАТО. Там РФ будує нові намети, укриття для винищувачів та склади. Це створює нову арктичну напругу на тлі війни в Україні.

Водночас єврокомісар Андрюс Кубілюс та німецькі політики попереджають: навіть у разі перемир’я в Україні Росія не припинить підготовку до нової агресії проти Європи. За їхніми оцінками, Кремль може наважитися на новий напад вже упродовж 2-5 років, користуючись слабкістю та неготовністю НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube