Лондон влітку звернувся до Штатів з проханням підтримати використання Києвом проти ворога зброї великого радіусу дії
Велика Британія підтримує Україну в її прагненні використовувати ракети Storm Shadow для ударів вглиб території Росії. Британський уряд звернувся до США та Франції з проханням схвалити таке використання. Проте Вашингтон залишається обережним у цьому питанні.
Незважаючи на це, Лондон та Париж можуть першими піти на цей крок, як це було з танками та крилатими ракетами. Франція вже раніше заявила про підтримку ударів по російських військових об'єктах, але наголошує на недопущенні ударів по цивільних цілях. Про це пише видання Financial Times.
За даними ЗМІ, британський уряд ще влітку звернувся до США та Франції з проханням підтримати використання цих ракет. Однак, хоча адміністрація Байдена не вдається до прямих заборон, Вашингтон залишається обережним, побоюючись ескалації конфлікту. Як зазначив один зі співрозмовників видання, ідея про те, що США можуть накласти вето на таке рішення, занадто перебільшена, але залишається потреба в досягненні консенсусу серед західних союзників щодо цього складного питання.
Однією з причин стриманості з боку США є необхідність забезпечити Україні доступ до американської розвідки та технологій для ефективного використання Storm Shadow, оскільки ці ракети можуть потребувати підтримки у ситуаціях, коли Росія активно заважає сигналам GPS, що використовуються для наведення. Франція, зі свого боку, вже в травні підтримала можливість українських ударів по російських військових об'єктах за допомогою французьких ракет.
Президент Еммануель Макрон заявив, що Україні слід дозволити нейтралізувати військові об’єкти, з яких здійснюються атаки на українську територію, але при цьому наголосив, що удари по цивільних цілях є неприйнятними. Нещодавно прессекретар Єлисейського палацу підтвердив цю позицію, посилаючись на попередні заяви президента.
У той час, коли США проявляють обережність, Британія та Франція часто діють першими. Ці країни були серед перших, хто погодився надати Україні західні танки, а також крилаті ракети, коли Вашингтон ще вагався з прийняттям рішення. Зокрема, минулого року Велика Британія дозволила Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по російських кораблях та військових об’єктах в окупованому Криму, незважаючи на те, що США ще мали сумніви щодо таких атак. Водночас адміністрація Байдена та Шольц стурбовані ризиком ескалації. Видання нагадує, що такі ж побоювання у них були при постачанні високоточної зброї, танків і F-16, але щоразу в результаті погрози Москви закінчувалися нічим.
За даними американської розвідки, після початку постачання Україні ракет ATACMS, Росія перемістила 90% своїх літаків на військові бази, розташовані за межами досяжності цих ракет. Це означає, що нинішні запуски ATACMS ймовірно матимуть "мінімальний вплив" на російську територію. Таким чином, йдеться про зміну тактики ворога. Тож Україна просить адміністрацію президента США Джо Байдена змінити свою позицію щодо ударів цими ракетами вглиб території РФ. Однак у Білому домі наразі не планують давати відповідний дозвіл.
Очікується, що одним зі способів, за допомогою якою Київ хоче змінити позицію Вашингтона, стане список цілей в окупантів для ураження зброєю великого радіуса дії. Таким чином українці хочуть переконати адміністрацію американського президента Джо Байдена дозволити їм бити вглиб Росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.