Борис Пісторіус заявив, що німецькі солдати не будуть присутні на українській території, поки тривають бойові дії. Водночас після досягнення перемир'я це питання можуть переглянути, залежно від умов забезпечення миру
Німеччина виключає відправлення своїх військ в Україну до завершення війни. Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Водночас він не виключив можливості обговорення цього питання після досягнення перемир'я.
Міністр оборони Німеччини заявив в інтерв'ю газетам медіагрупи Funke, що поки триває війна з Росією, німецькі солдати не будуть присутні на території України. За словами міністра, важливо зрозуміти, чи будуть створені буферні або миротворчі зони, які потребуватимуть міжнародної підтримки.
"Я хочу чітко зазначити: доки війна не закінчиться, на українській землі не буде німецьких військовослужбовців. Німеччина, як найбільша держава НАТО в Європі та провідна економіка регіону, не зможе залишатися осторонь, якщо виникне потреба забезпечувати мир", - наголосив Пісторіус, підкресливши, що остаточне рішення ухвалюватиме Бундестаг.
Наразі у Європі активно тривають розмови про можливу миротворчу місію в Україні. Однак багато країн висловлюють обережність у цьому питанні. Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що Іспанія не розглядає можливість розгортання свого контингенту в Україні навіть після закінчення війни.
"Ми не плануємо відправляти іспанських військових до України", - зазначив він в інтерв'ю Politico.
Раніше стало відомо, що президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з польським прем’єр-міністром Дональдом Туском обговорював ідею розміщення миротворчих сил у післявоєнній Україні. Ініціатива, за даними джерел, надійшла саме від Макрона. Після переговорів Туск заявив, що Варшава не планує приєднуватися до таких сил. Польща не відправить своїх військових в Україну навіть із навчальною метою, додав глава міноборони країни.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анна Бербок заявляла, що уряд країни розглядає можливість відправити своїх військових в Україну. Це може статися тоді, коли Україна та Росія домовляться про припинення бойових дій. Німецькі військові таким чином можуть приїхати в країну в рамках міжнародній місії з контролю за дотриманням припинення війни в Україні.
Попри різні думки серед європейських лідерів, Росія вже висловила категоричне несприйняття будь-яких миротворчих місій на території України. Тим паче російські еліти близькі по Володимира Путіна змінили своє ставлення до війни в Україні. І якщо раніше вони були не впевнені у правильності дій диктатора через запроваджені санкцій, то тепер навіть схвалюють їх. Але бачення закінчення війни різне. Одні кажуть, що президент РФ досягне цілі й зупиниться, а інші заявляють, що він піде на Київ, а потім на країни НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.