Польща не буде відправляти військових в Україну, - голова Міноборони

Польща не відправить своїх військових в Україну навіть із навчальною метою, заявив глава міноборони країни

Владислав Косиняк-Камиш, військові Польщі
Владислав Косиняк-Камиш вважає, що Польша повинна навчати солдатів у своїй країні

Віцепрем'єр і міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш заявив, що його країна не буде відправляти своїх військових в Україну. Винятків не буде навіть для навчальних місій. Косиняк-Камиш додав, що Польща вже успішно навчила понад 20 тисяч солдатів у власній країні й планує продовжувати цей процес далі.

Про це він заявив в інтерв'ю "Польському радіо". Косиняк-Камиша запитали про постійний Фонд допомоги Україні. Однак він заявив, що в питанні відправки військових до нашої країни позиція незмінна.

"Тут нічого не зміниться. Я знаю, що деякі країни хотіли б поїхати в Україну з навчальною місією. У Польщі позиція така, що ми вже навчили понад 20 тисяч солдатів. Це йде добре. Ми будемо продовжувати робити це далі",— заявив Косиняк-Камиш.

На саміті НАТО у Вашингтоні, який розпочнеться 9 липня, обговорюватиметься ідея створення постійного Фонду допомоги Україні, спрямованого на довгострокову підтримку. Віцепрем'єр-міністр Польщі заявив, що ця ініціатива передбачає посилену координацію допомоги для України з обладнання та навчання на території країн-членів НАТО. За його словами, "з моменту саміту НАТО візьме на себе більшу роль у координації допомоги Україні", однак він не знає, чи буде цей Фонд довгостроковим.

Які країни готові ввести війська в Україну

За даними Der Spiegel, країни Балтії та Польща розглядають можливість втручання у війну в Україні, якщо Росія продовжить досягати успіхів. Згідно з інформованими джерелами, які цитує видання, ці країни не планують чекати на те, щоб російські війська підійшли до їх кордонів, і готові самі втрутитися, відправивши війська в Україну.

Також деякі європейські держави, зокрема Франція і Швеція, неодноразово демонстрували готовність до втручання в конфлікт в Україні. Проте вони часто пов'язують свої можливі дії з умовами, які передбачають тільки серйозні ризики для України, наприклад, небезпеку її повної поразки або загрозу для всього НАТО з введенням санкцій.

Нагадаємо, у Польщі активно проходять навчальні заходи в рамках місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні. Участь у цих навчаннях беруть військовослужбовці Збройних Сил України, яких навчають інструктори з 24 країн.

Польща не буде відправляти військових в Україну, - голова Міноборони 1

Раніше Макрон повідомив про бажання багатьох країн відправити війська до Києва та назвав умови для цього. За даними ЗМІ, в Парижі вже створюють відповідний альянс країн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube