У Європі обговорюють відправку 100 тисяч військових в Україну - Reuters

Європейські лідери вивчають можливість відправити в Україну своїх військових у разі припинення вогню або мирної угоди. Про це пише агентство Reuters із посиланням на джерела

Переговори проходять під координацією президента Франції Еммануеля Макрона
Переговори проходять під координацією президента Франції Еммануеля Макрона.

Європейські країни обговорюють можливість відправки військ в Україну в разі припинення вогню або укладення мирної угоди. Основу військового контингенту, чисельність якого може становити до 100 тисяч військовослужбовців, може сформувати коаліція з 5-8 країн, включно з Німеччиною, Францією, Італією, Британією та Польщею.

За даними Reuters, переговори про відправлення європейських військ в Україну перебувають на ранній стадії й проходять під координацією президента Франції Еммануеля Макрона. Уже на цій стадії було виявлено розбіжності не тільки з приводу можливих цілей і мандата військової місії, а й із приводу того, наскільки доцільно порушувати це питання зараз.

Джерела кажуть, що основною причиною розгляду відправки військової місії є необхідність гарантій безпеки Україні в умовах, коли Росія здатна продовжувати свій повзучий наступ. Противники вказують, введення європейського контингенту в Україну підвищить ризик прямої конфронтації з Росією та обтяжить європейські збройні сили, які звикли покладатися на підтримку США при виконанні великих місій.

Однак на переговорах із Макроном і президентом України Володимиром Зеленським у Парижі 7 грудня Трамп виключив участь американських військ у забезпеченні припинення вогню і наполягав на тому, що європейцям доведеться відігравати цю роль самотужки. Великі європейські країни, такі як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія, могли б скласти основну частину сил, кажуть чиновники.

У президента називають введеня західних військ малоймовірним

В Офісі президента називають малоймовірним розміщення західних миротворчих військ в Україні. Але сам факт виникнення дискусій про це, хоча й вони є важкими, вважають гарним знаком.

"В найближчій перспективі навряд чи. Давайте все ж таки без ілюзій жити. Сам факт дискусії навколо можливості відправити або контингент, або тренінгові та інженерні війська - це добре, що вони вже йдуть. Але, давайте ж об'єктивно, безумовно, це дуже важкі дискусії", - сказав радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в коментарі РБК-Україна.

На його думку, дискусії свідчать про те, що деякі західні партнери, серед яких президент Франції Макрон та лідери опозиції в Німеччині, усвідомлюють ризики, які буде нести Росія далі. Він додав, що діалог про миротворчі місії в Україні передбачає певний переговорний процес, але це не означає, що Росія буде згодна з ним і знадобляться важелі для її примусу.

Що європейські політики говорять про можливість відправити війська в Україну

Після переговорів із Макроном минулого тижня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава не планує приєднуватися до таких сил. Польща не відправить своїх військових в Україну навіть із навчальною метою, додав глава міноборони країни

Міністерка закордонних справ Німеччини Анна Бербок заявила, що уряд країни розглядає можливість відправити своїх військових в Україну. Це може статися тоді, коли наша країна та Росія домовляться про припинення бойових дій. Німецькі військові таким чином можуть приїхати в країну в рамках міжнародній місії з контролю за дотриманням припинення війни в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube