Володимир Путін назвав ідею створення російського аналогу ЄСПЛ «правильною»
Президенту Росії Володимиру Путіну ідея про створення російського аналога Європейського суду з прав людини здалася "правильною". Однак, такою,що вимагає опрацювання.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на інформаційне агентство Інтерфакс,російська філія.
За словами глави РФ, ідею потрібно доопрацювати, адже її втілення потребують фінансування і «певних змін».
При цьому, на сьогоднішній день Росія - єдина країна Ради Європи,де законодавчо (з 2015 року) встановлено право влади не виконувати рішення ЄСПЛ.
Пропозицію вніс член Ради з прав людини при президенті Євген Мисловський. Також він виступив з ініціативою створення інституту слідчого судді. Подібний орган міг би здійснювати нагляд за проведенням слідства і дізнання.
Ця ідея видалася Путіну менш привабливою. Як приклад нерезультативності такого механізму, він навів інститут, який вже існував в Росії за часів імператора Олександра II майже два століття тому.
"Він не прижився в нас, цей інститут, він почав згасати і поступово пішов. І ви правильно сказали, що можна собі уявити, що і в цьому випадку будуть порушення. Це не панацея від запобігання негативним явищам у сфері слідства і дізнання", - сказав Путін.
На цьому тлі заява керівника прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігоря Поночовного про нехтування на півострові людськими правами і свободами звучать, м'яко кажучи, "недоречно".
"Атмосфера тотального терору в Криму - це частина політики держави-окупанта, яка спрямована на зміну демографічного складу населення. Кінцева мета такої політики полягає у витісненні громадян України, незгодних з окупаційним режимом, і заселенні півострова громадянами РФ, що є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права",- заявив прокурор.
У цьому контексті Україна зіткнулася з особливою жорстокістю і неповагою до прав людини. З моменту окупації у 2014 році Російською Федерацією Кримського півострова порушення прав людини стали невід'ємною частиною об'єктивної реальності, набули системного і масового характеру.З початку окупації Росія для колонізації Криму переселила на півострів від 172 до 500 000 росіян. Кількість внутрішньо переміщених з півострова осіб стрімко зростає: за офіційною статистикою, на сьогодні це 47 120 осіб, хоча фактично таких осіб значно більше.
У той же час, сьогодні, 10 грудня, Уповноважена Верховної Ради з прав людини в Україні Людмила Денисова написала в Telegram,що підконтрольний Росії Верховний суд окупованого Криму заочно прийняв незаконне рішення щодо кримського татарина Ленура Іслямова - 19 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.
Іслямова визнали винним за всіма пунктами звинувачення - «організації диверсії, створенні незаконного збройного формування і закликах до порушення цілісності Росії». Денисова засуджує дії окупаційної влади, і не визнає рішення згаданого «Верховного суду Криму».
«Всі звинувачення на адресу громадянина України є надуманими і мають політичне підґрунтя, а кримінальну справу, порушену за вісьмома статтями - сфабриковано. З початку цього ганебного судилища Ленура Іслямова позбавили права на справедливий судовий розгляд справи,доступу до правосуддя та ефективного юридичного захисту, що є прямим порушенням статей 6, 13 Європейської Конвенції з прав людини», - йдеться у повідомленні.
В кінці цього літа той же суд, з порушенням прав підсудних, продовжив термін утримання під вартою чотирьом кримським татарам,фігурантам справи «Хізб ут-Тахрір». Нагадаємо, в його рамках на кримських татар заводили справи про участь в діяльності однойменної ісламістської терористичної організації.
Як повідомляв Інформатор з посиланням на паблік у Facebook «Кримська Солідарність»,засідання пройшло в закритому режимі, а родичів політв'язнів не допустили на оголошення рішення. Згідно з повідомленням Яникову Асану, Сейтвелі Сейтабдіеву, Якиму Бекірову продовжили термін утримання під вартою до 14 січня 2021 року, а Ескендеру Сулейманову - до 9 січня 2021 року.
"Не було задоволено клопотання про проведення судового засідання у відкритому режимі.Прокуратура просила продовжити запобіжний захід на 30 діб, тобто до 14 січня 2021 року. Суд дане клопотання задовольнив, незважаючи на те, що захист і Яников заперечували проти цього клопотання", - розповіла адвокат Сафіє Шабанова.
Для довідки. Влітку в Росії набрала чинності оновлена Конституція. Згідно правок, вона тепер перебуває в пріоритеті над міжнародним правом. Тобто, Конституційний суд Росії може не виконувати рішення міжнародних органів, якщо ті суперечать Конституції РФ.
Раніше Інформатор повідомляв, що РФ витісняє українську церкву з окупованого Криму .
Крім того, Міжнародний суд отримав 14 повідомлень про порушення прав у Криму та ОРДЛО .