Непридатного та знятого з військового обліку чоловіка не випустили за кордон: що вирішив Верховний Суд

Читать на русском

Врешті суд постановив, що його документи мають ознаки підробки, і за кордон чоловік так і не потрапив

Читать на русском
Верховний Суд
Громадянин судився з державою ще з 2022 року

Врешті суд постановив, що його документи мають ознаки підробки, і за кордон чоловік так і не потрапив

Верховний Суд України ухвалив рішення стосовно справи, яка тягнулася ще з 2022 року. Чоловік судився із державою через те, що його не випустили за кордон. При цьому громадянин мав статус непридатного та довідку про зняття з військового обліку. 

Врешті Верховний Суд дійшов до висновку, що документи мають ознаки підробки. Чоловіка так і не випустили з країни, повідомляє "Судово-юридична газета". 

Відомо, що на чоловіка під час проходження процедури перетину кордону зреагувала система "Гарт-1". Це система автоматичного обміну інформацією з державними органами, яка працює в ДПСУ. 

Збіг інформації про особу в оперативних базах даних системи "Гарт-1" автоматично забороняє цій особі право перетину державного кордону на виїзд з України, зазначили у Верховному Суді. Якщо під час внесення до баз даних інформації щодо особи при спробі перетнути кордон відбулось спрацювання бази даних "Гарт-1" з індексом "В", то довідку військово-лікарської комісії, згідно з якою особа є непридатною до військової служби за станом здоров`я з виключенням з військового обліку, має право вилучити ДБР та вивчити на предмет підробки. 

"Надана (чоловіком - ред.) довідка військово-лікарської комісії від 21 квітня 2022 року, згідно з якою позивач є непридатним до військової служби за станом здоров`я з виключенням з військового обліку на підставі рішення ВЛК, можливо, містила ознаки підробки (під час внесення до баз даних інформації щодо позивача відбулось спрацювання бази даних "Гарт 1/П" з індексом "В"), що мало наслідком її вилучення представником ДБР", - зазначили у рішенні суду. 

З огляду на це, колегія суддів зазначила, що громадянин не мав достатніх підстав для виїзду за кордон. А рішення про його недопуск  за межі країни було визнане законним. 

Про що йдеться у цій історії? 

Подія, про яку йдеться, мала місце ще у липні 2022 року. У прикордонному пункті пропуску "Тиса" чоловік пред`явив закордонний паспорт, довідку військово-лікарської комісії від 21 квітня 2022 року, відповідно до якої він є непридатним до військової служби за станом здоров`я з виключенням з військового обліку, а також тимчасове посвідчення військовозобов`язаного.

Однак під час проходження кордону спрацювала база даних системи "Гарт-1" за індексом "В", що означає необхідність додаткового вивчення документів. ДПСУ почали перевірку та викликали представників ДБР. 

Врешті громадянину відмовили у виїзді. Не погоджуючись з таким рішенням, він звернувся зі скаргою. Пізніше він знову намагався виїхати з країни, вже на іншому пункті пропуску, однак знову невдало. Після цього чоловік подав до суду, і суди тривали майже два роки. Однак врешті закінчилися нічим. 

Українцям за кордоном знову видають паспорти

Держпідприємство "Документ" відновило видачу паспортів українцям, які перебувають за кордоном. Однак наразі це тестовий режим. А в пріоритеті знаходяться соціально вразливі категорії. Таким чином у першу чергу забрати паспорти зможуть люди з інвалідністю, самотні матері, багатодітні сім'ї, люди похилого віку тощо. А от більшість консульських послуг для наших громадян за межами України досі недоступні - так буде до 18 травня, коли вступить у силу закон про мобілізацію. 

Раніше ми писали, що з 23 квітня українські консульства тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Відтепер отримання закордонних паспортів для них здійснюється виключно на території України

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.