Політики і мешканці Швейцарії виступили за повернення в Україну 11 тисяч чоловіків для служби в ЗСУ

Старший віце-президент із притулку Швейцарської народної партії Паскаль Шмід планує порушити питання повернення українських чоловіків в парламенті

Швейцарія розглядає пвернення українських чоловіків до України
Швейцарія націлена, щоб українські чоловіки повертались до України

Кілька тижнів тому в українському посольстві в Берні припинили надавати консульські послуги всім українським чоловікам віком від 18 до 60 років. Відтак, 11 тисяч українців у Швейцарії, які підлягають військовій службі, більше не можуть відновити свої паспорти. Заклики щодо їх повернення додому стають все голоснішими. Тепер громадяни Швейцарії також погоджуються на це.

Як повідомляє видання Neue Zürcher Zeitung, політики і громадяни Швейцарії виступають за повернення українських чоловіків до України. Старший віце-президент із притулку Швейцарської народної партії Паскаль Шмід планує порушити це питання в парламенті.

"Ми не хочемо приховувати де-факто дезертирів, які втекли з країни, оборонна війна якої тепер потребує їхньої присутності. Це допомогло б Україні вирішити кадрову проблему", – заявив радник Вільної демократичної партії (FDP) Крістіан Вассерфален.

Питання щодо того, що робити тим біженцям, яких могли б призвати в армію, стають все більш нагальними з кожним днем ​​війни, і тиск на цих чоловіків зростатиме. Особливо актуальне це питання для української діаспори у Швейцарії. Чи є справедливим, щоб вони повернулися і проявили солідарність зі своєю рідною землею і співвітчизниками на фронті? Чи можуть вони законно ухилятися від участі в жорстокій війні? 

Проте тим, кому терміново потрібно отримати документи, наразі нічого не залишається, як їхати в Україну. І правило там таке: якщо ви відповідаєте вимогам для призову в армію, вам не дозволять залишати країну знову. В діаспорі вже крутяться історії про примусовий набір у лави ЗСУ.

Офіційно українська влада намагається заспокоїти громадян і зазначає, що припинення надання консульських послуг є суто бюрократичним заходом і діятиме лише до вступу в силу нового закону про мобілізацію 18 травня. Але водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у X написав призовникам за кордоном: "Так не працює. Наша країна у стані війни", закликавши до справедливості "між чоловіками призовного віку в Україні та за кордоном".

А під час нещодавнього візиту до Швейцарії Володимир Кличко, молодший брат київського мера Віталія, у "20 хвилинах" висловився за загальну мобілізацію. Він сказав: "Звичайно, більшість молодих людей повинні повернутися". Такі заяви - не випадковість, дефіцит особового складу в українській армії загострюється. Буквально цієї середи український парламент ухвалив, що полонених можна вербувати на війну, як досі це робила лише Росія, повідомляє видання.

Національний радник Бернської ВДП Крістіан Вассерфаллен, член Державної політичної комісії вважає, що будь-хто, хто потенційно підлягає військовій службі в Україні, не має виправданих претензій на статус захисту у Швейцарії, тому що він спрямований насамперед на жінок, дітей. та люди похилого віку, які потребують захисту. Швейцарія має допомогти Україні з можливою репатріацією військовозобов’язаних. Вассерфаллен закликає до угоди про реадмісію з Україною.

"Обидві країни зацікавлені в поверненні приблизно 11 000 чоловіків, — каже Вассерфаллен. - Це допомогло б Україні вирішити її кадрову проблему і водночас зняло б навантаження на дуже обтяжені міграційні структури Швейцарії".

Старший віце-президент із притулку Швейцарської народної партії Паскаль Шмід планує провести розслідування з цього приводу в Національній раді. Він вважає, що той факт, що Швейцарія приймала дезертирів протягом останніх двох років і підтримувала їх за рахунок податків, довів статус захисту до абсурду.

Саміт миру у Швейцарії

Україна та Швейцарія проведуть Глобальний саміт миру 15-16 червня на Бюргенштоку. За словами канцлера Німеччини Олафа Шольца, захід стане “великим кроком до миру".

Президент США Джозеф Байден теж може взяти участь у конференції Глобального саміту миру. Проте поки що невідомо, чи буде він присутній, або все ж таки США обмежаться відправкою делегації посадовців.

Керівник ОП Андрій Єрмак теж підтвердив, що Росія не братиме участі у Саміті, це принципова позиція України. Втім, за його словами, дуже важливою є участь Китаю. Тому дипломати на всіх рівнях працюють, щоб представники цієї країни долучилися до заходу.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube