Нечесний пінг-понг: Польща просить ЄС скасувати транспортний безвіз з Україною, у Єврокомісії з цим не згодні

Читать на русском

Україна, яка перебуває у стані війни, не може стати заручницею блокади зовнішніх кордонів - вважають в Євросоюзі

Читать на русском
Матеуш Моравецький, Адіна Велян
Адіна Авелян різко відповіла Матеушу Моравецькому на його запит щодо скасування транспортної угоди з Україною

Україна, яка перебуває у стані війни, не може стати заручницею блокади зовнішніх кордонів - вважають в Євросоюзі

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся до Єврокомісії з проханням скасувати транспортну угоду з Україною. Після цього, пообіцяв він, проблема з блокадою кордонів зникне. Уряд Європейського Союзу на такий крок не піде - тут виступають за збереження транспортного безвізу для України до червня 2024 року.

Про звернення Моравецького до Єврокомісії повідомило польське видання Polsat News. Він озвучив його у понеділок, 4 грудня. 

"Ми будемо рішуче й однозначно вимагати відновлення транспортних дозволів для українських водіїв", - заявив Моравецький. 

Увечері того ж дня Єврокомісія відповіла на вимогу Польщі скасувати транспортний безвіз з Україною

"Уряд ЄС виступає за збереження умов угоди, яку підписали у червні 2022 року з Україною, а згодом продовжили до червня 2024 року, - заявила єврокомісарка з питань транспорту Адіна Велян. - Ми від самого початку протесту польських перевізників намагалися обговорити проблему з усіма залученими сторонами. Я підтримую право людей протестувати в усьому ЄС. Але Україна, яка зараз перебуває у стані війни, не може стати заручницею блокади наших зовнішніх кордонів". 

За її словами, ситуація з блокадою кордону є неприйнятною. Велян наголосила, що дискусії за участі всіх сторін та Єврокомісії тривають.

"Я твердо вирішила захищати цю угоду, продовжувати пояснювати її переваги як для європейського ринку, так і для України та Молдови. Направду сподіваюся, що органи влади в державах-членах і на передовій лінії серйозно сприймуть свою відповідальність. Цей пінг-понг між Україною та Єврокомісією – несправедливий", – сказала єврокомісарка. 

Блокада польсько-українського кордону

У чергах на кордоні Польщі з Україною стоять близько 2 500 вантажівок
Польща налаштована вимагати від Європейського Союзу відновлення системи видачі дозволів для українських далекобійників, щоб задовольнити вимоги своїх протестувальників.  Ця система діяла до весни 2022 року. Але з початку війни її змінили та продовжили до червня 2024 року. Польські водії блокують пропускні пункти від 6 листопада, Україна зазнає значних економічних втрат

Днями польська влада оголосила про наміри посилити контроль вантажівок на кордоні з Україною. Влада ухвалила таке рішення на вимогу представників транспортної галузі. Це пов’язано з протестами, через які низка пунктів пропуску заблоковані.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.