"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Україна, яка перебуває у стані війни, не може стати заручницею блокади зовнішніх кордонів - вважають в Євросоюзі
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся до Єврокомісії з проханням скасувати транспортну угоду з Україною. Після цього, пообіцяв він, проблема з блокадою кордонів зникне. Уряд Європейського Союзу на такий крок не піде - тут виступають за збереження транспортного безвізу для України до червня 2024 року.
Про звернення Моравецького до Єврокомісії повідомило польське видання Polsat News. Він озвучив його у понеділок, 4 грудня.
"Ми будемо рішуче й однозначно вимагати відновлення транспортних дозволів для українських водіїв", - заявив Моравецький.
Увечері того ж дня Єврокомісія відповіла на вимогу Польщі скасувати транспортний безвіз з Україною
"Уряд ЄС виступає за збереження умов угоди, яку підписали у червні 2022 року з Україною, а згодом продовжили до червня 2024 року, - заявила єврокомісарка з питань транспорту Адіна Велян. - Ми від самого початку протесту польських перевізників намагалися обговорити проблему з усіма залученими сторонами. Я підтримую право людей протестувати в усьому ЄС. Але Україна, яка зараз перебуває у стані війни, не може стати заручницею блокади наших зовнішніх кордонів".
За її словами, ситуація з блокадою кордону є неприйнятною. Велян наголосила, що дискусії за участі всіх сторін та Єврокомісії тривають.
"Я твердо вирішила захищати цю угоду, продовжувати пояснювати її переваги як для європейського ринку, так і для України та Молдови. Направду сподіваюся, що органи влади в державах-членах і на передовій лінії серйозно сприймуть свою відповідальність. Цей пінг-понг між Україною та Єврокомісією – несправедливий", – сказала єврокомісарка.
У чергах на кордоні Польщі з Україною стоять близько 2 500 вантажівок
Польща налаштована вимагати від Європейського Союзу відновлення системи видачі дозволів для українських далекобійників, щоб задовольнити вимоги своїх протестувальників. Ця система діяла до весни 2022 року. Але з початку війни її змінили та продовжили до червня 2024 року. Польські водії блокують пропускні пункти від 6 листопада, Україна зазнає значних економічних втрат.
Днями польська влада оголосила про наміри посилити контроль вантажівок на кордоні з Україною. Влада ухвалила таке рішення на вимогу представників транспортної галузі. Це пов’язано з протестами, через які низка пунктів пропуску заблоковані.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.