Блокада кордону з Польщею частково послабиться: про що домовились українські урядовці з поляками

Читать на русском

Польські протестувальники готові не розширювати свій протест на ще два КПП, як вони планували зробити раніше

Читать на русском
Сергій Деркач, митник
На перемовинах не обговорювали питання видачі дозволів на пересування вантажівок територією ЄС

Польські протестувальники готові не розширювати свій протест на ще два КПП, як вони планували зробити раніше

Україна та Польща домовились про часткове розблокування кордону завдяки заходам, які дозволять більш швидко пропускати вантажівки на КПП. Зазначається, що буде вперше запущено "єЧергу" на пункті пропуску Нижанковичі - Мальховіце", а також відкрито додатковий КПП для проїзду порожніх авто. На перемовинах не обговорювалось питання видачі чи невидачі дозволів на перевезення. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Зазначається, що під час зустрічі заступника цього відомства - Сергія Деркача й держсекретаря міністерства інфраструктури Польщі Рафала Вебера за головування Ядвіги Емілевич, урядової уповноваженої з питань польсько-українського співробітництва в галузі розвитку та за участі Міністерства фінансів та Міністерства внутрішніх справ Польщі, було прийнято рішення запровадити низку заходів для реалізації більшої пропускної здатності на україно-польському кордоні.

Буде відкрито пункт пропуску "Угринів - Долгобичув" для проїзду порожніх вантажівок. Це зменшить зменшення навантаження на інші пункти пропуску.

У системі "єЧерга" буде створено спеціальні паси для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску "Ягодин - Дорогуськ" та "Краківець - Корчова". У порожнього транспорту є фізична можливість проїхати, як і з боку України, так і з боку Польщі. Також буде запущено пілотний проєкт з реєстрацією в "єЧерзі" перед перетином кордону на пункті пропуску "Нижанковичі - Мальховіце" терміном в один місяць.

Польскі протестувальники хочуть, аби КПП "Угринів - Долгобичув" та "Нижанковичі - Мальховіце" працював лише для того транспорту, який має реєстрацію в ЄС. Проте, це є протилежна позиція, яку відстоюються в Україні та ЄС, адже це пряма дискримінація нашої країни. 

"Останнє було підтверджено під час засідання Координаційної платформи Україна-Польща-ЄС за участі керівництва Директорату Єврокомісії з питань транспорту та мобільності (DG MOVE) 30 листопада", - наголосили у пресслужбі.

Міністерство відновлення спільно з Генеральним директоратом з мобільності й транспорту напрацювали рішення, які дозволять розв'язати цей конфлікт із чергами на кордоні та зменшити напруження суспільства стосовно автомобільних перевезень.

"Ключовими позиціями є покращення пропускної спроможності наявних пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю, для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон. Також йдеться про розроблення Плану дій щодо розбудови українсько-польських пунктів пропуску", - резюмували у відомстві.

Польська влада домовилась з протестуючими перевізниками

29 листопада з польськими перевізниками, які блокують чотири КПП з Україною зустрівся міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаядхур. Він заявив, що протестувальники готові розглянути питання пом'якшення протестів. Зокрема, вони вже відмовились розповсюджувати протест на ще два пропускні пункти - у Нижанковичах і Зосіні.

"Ми також готові розглянути можливість пом’якшення форми нашого протесту, якщо польська держава посилить ефективний контроль вантажівок, які в’їжджають до Польщі", - заявив голова Комітету захисту перевізників і роботодавців транспорту Вальдемар Ящур на зустрічі з міністром.

Між сторонами було домовлено, що уряд Польщі буде посилювати перевірку вантажівок та автомобілів на кордоні з Україною. Також участь у перевірках будуть брати окрім митників, й співробітники національної податкової адміністрації та поліція з прикордонниками. Також польський уряд зробив запит до українського аби система електронної черги була вимкнена на щонайменше двох пунктах перетину кордону - Зосін-Устилуг та Нижанковичі-Мальховіце.

Блокада кордону продовжується

Станом на 1 грудня 2023 року блокада польсько-українського кордону продовжується. Речник ДПСУ Андрій Демченко зазначив, що кількість вантажівок, які стали заручниками довгих черг, вже сягнула понад 2,1 тис. штук. На кордоні заблоковано чотири пункти пропуску. Також збільшується кількість вантажівок, які їдуть через КПП зі Словаччиною та Угорщиною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.