Закінчується вода, їжа, пальне: на кордонах України у чергах стоять тисячі вантажівок - відео

Читать на русском

На прикордонному пункті Краковець-Корчова критична ситуація

Читать на русском
На кордонах України у чергах стоять тисячі автомобілів
Черги на кордонах України

На прикордонному пункті Краковець-Корчова критична ситуація

Блокада пунктів пропуску на кордонах для українських перевізників продовжується і станом на п'ятницю, 1 грудня, кількість вантажівок, які очікують у чергах, перетнула позначу у 2,1 тис. автомобілів. Як і раніше, на кордоні з Польщею заблоковані чотири пункти пропуску. Збільшується кількість вантажних автівок і на КПП зі Словаччиною та Угорщиною.

Детальніше про ситуацію на кордонах розповів речник ДПСУ Андрій Демченко. Він повідомив, що за підрахунками польських колег у чергах нагромадилось вже понад 2,1 тис. українських вантажівок.

Демченко розповів, що відносно жвавий рух відбувається на КПП "Краківець". Водночас "Ягодин" пропускає до 140 автівок щодоби проти 1300 вантажівок раніше. 

На кордоні зі Словаччиною на напрямку пункту пропуску Ужгород - Вишнє Нємецьке у чергах перебуває близько шести сотень вантажівок. На кордоні з Угорщиною навпроти пункту пропуску "Тиса" нараховують до тисячі вантажних транспортних засобів, які очікують можливості перетину кордону.

Закінчується вода, їжа, пальне: на кордонах України у чергах стоять тисячі вантажівок - відео 1

На КПП "Краковець-Корчова" ситуація критична

На КПП "Краковець-Корчова" ситуація набуває рис критичної. Польська поліція не пропускає водіїв з України ні у напрямку поляків, що протестують, ні у магазин за продуктами. Продукти харчування, вода та пальне у водіїв також закінчується. За словами очевидців, одного з водіїв забрала карета "швидкої допомоги".

Telegram oembed: https://t.me/u_now/119706

Протест на кордоні з Україною

Польські перевізники протестують, оскільки стверджують, що українські транспортники становлять для них нечесну конкуренцію. Їм пропонують нижчі ставки, що призводить до втрати ринку польськими підприємствами. Різниця у цінах на послуги пояснюється, приміром, тим, що вести бізнес полякам набагато дорожче. До блокування переходів на кордоні з Україною долучилися й фермери.

Тиждень тому українські перевізники підрахували, що блокада вже обійшлася їм у 400 млн євро. Протест також є ударом по країні, яка захищається від вторгнення армії володимира путіна. Це не залишилося поза увагою Єврокомісії.

Єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян заявила, що ситуація з блокуванням кордонів є "неприйнятною". Крім того, чиновниця погрожувала почати процедуру проти Польщі щодо порушення законодавства ЄС, яка може закінчитися в Суді Європейського Союзу. Польське міністерство інфраструктури зазначає, що частка польських вантажівок у перевезеннях між Польщею та Україною стрімко зменшилася.

"У 2021 році частка польських підприємців у виконанні автомобільних перевезень на маршруті Польща-Україна становила приблизно 38 %, а перевізників з України – 62 %. Станом на кінець жовтня 2023 року польські автоперевізники виконали лише приблизно 8 % таких транспортувань, а перевізники з України - 92 %" – повідомили у міністерстві. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.