“Небезпечні розмови розпалювачів війни”: Шольц про безпольотну зону над Україною

Канцлер Німеччини вважає, що користь від створення в прикордонні зони, захищеної від російських ракет силами ППО країн НАТО, буде мінімальною, натомість ризики надзвичайно великі

Олаф Шольц
На Заході триває дискусія щодо можливості використання сил Альянсу для допомоги Києву

Канцлер Німеччини Олаф Шольц різко розкритикував ідею створення безпілотної зони над Західною Україною. Він вважає, що ефект від такого рішення буде маловідчутним, натомість це залучить Німеччину та НАТО «безпосередньо до війни в Україні». Шольц переконаний, що за таких умов вождь росіян Володимир Путін зданий на «непередбачувану реакцію».

Як повідомляє Bild, офіційно про плани створення безпілотної зони над прикордонними з ЄС територіями України силами союзників НАТО дискусія не ведеться, одначе канцлер висловився з цього приводу. Шольц називає опонентів «небезпечними розмовами розпалювачів війни».

«Немає сенсу говорити: ми робитимемо щось подібне, але це можливо лише на глибині 70 чи 100 кілометрів в українському повітряному просторі», — сказав канцлер.

Позицію канцлера підтримує очільник його парламентської групи Рольф Мютценіх, але в правлячій коаліції й навіть в його «рідній» партії SPD чимало голосів дорікають Шольцу за нерішучість. Вони зазначають, що протиповітряний захист є найвразливішим місцем України й ворог використовує це для знищення енергетичної інфраструктури.

"Закрити небо над Україною”

Дискусія загострилася після того, як 14 травня ексглава НАТО Андерс Фог Расмуссен запропонував розглянути на Вашингтонському саміті у липні ідею розгорнути щит протиповітряної оборони над прикордонною територією України. Таким чином ЗСУ зможе транспортувати свої ЗРК «на фронт і спеціально захищати такі міста, як Дніпро чи Харків» від атак російської авіації. Президент Володимир Зеленський заявив, що країни НАТО не нестимуть відповідальності за наслідки від нещасних випадків, які можуть трапитися, якщо вони почнуть збивати російські ракети над Україною. НАТО також розглядає можливість відправки своїх військових через погіршення становища на фронті.

Росіяни накопичили приблизно десять тисяч одних лише С-300, тому протиповітряна оборона є критично важливою. Зеленський заявив, що очікує, що на Вашингтонському саміті союзники передадуть ЗСУ нові системи Patriot.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube