Берлін не хоче, щоб Taurus полетіли в Крим, - міністр оборони Британії

Читать на русском

Лондон закликає Німеччину переглянути свою політику щодо передачі далекобійного озброєння Україні, оскільки йдеться про «екзистенційну війну» за існування Заходу

Читать на русском
Taurus та Кримський міст
Німецькі ракети можуть знищити Кримський міст

Лондон закликає Німеччину переглянути свою політику щодо передачі далекобійного озброєння Україні, оскільки йдеться про «екзистенційну війну» за існування Заходу

Відмова Берліну передавати Києву далекобійні ракети Taurus пов’язана зі страхом, що їх будуть використовувати проти цілей в окупованому Криму. Німеччина остерігається, що це може призвести до небажаної ескалації. Британія закликає союзників відмовитися від таких самообмежень, оскільки авторитарний блок кидає виклик усьому Заходу.

Про це розповів в інтерв’ю Sky News міністр оборони Британії Грант Шеппс. Він закликає союзників переймати приклад королівства, яке «продемонструвало лідерство в цьому питанні».

«Я б хотів, щоб усі наші партнери, включаючи Німеччину, яка має можливості поставити далекобійну зброю, але яка не дозволяє застосовувати її в Криму, який є частиною України (передали далекобійне озброєння — ред.)", — заявив британський міністр.

Водночас Шеппс відмовився коментувати можливість застосування британських Storm Shedow по цілях на території РФ, посилаючись на конфіденційність інформації. Британський міністр у тій же розмові заявив, що Кремль блефує, коли намагається справити враження, що може вести війну безкінечно довго. Але західний світ повинен «розплющити очі» на «пряму загрозу нашому способу життя» у світлі поглиблення взаємин Росії та Китаю, що продемонстрував візит вождя росіян Володимира Путіна до Сі Цзіньпіна.

Taurus для України

Ракети Taurus мають дальність до 500 км, оснащені системами наведення, які забезпечують високу точність ураження та розроблялися для ураження укріплень та підземних бункерів. Такі характеристики роблять цю зброю ідеальною для знищення важливих об’єктів інфраструктури ворога, таких, як Кримський міст. Німеччина є одним з основних спонсорів військової допомоги Україні, однак ракети Taurus досі залишаються «табу» для канцлера Олафа Шольца.

Раніше у Берліні озвучували й інші причини, які, нібито, заважали передачі далекобійних німецьких ракет Україні. Зокрема йдеться про неможливість використання системи без прямого залучення службовців Бундесверу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.