Не йодом єдиним. Що краще впорається із радіацією: сік винограда чи вино

Читать на русском

Усі "за" і "проти" вживання спиртного з метою очистки організму від радіації

Читать на русском
Чи виводить спиртне радіонукліди?
Чи виводить спиртне радіонукліди?

Усі "за" і "проти" вживання спиртного з метою очистки організму від радіації

В народі побутує думка, що спиртне допоможе впоратися із радіацією у разі радіоактивного забруднення довколишнього середовища і, як наслідок, організму. Інформатор вирішив розібратися, чи так це насправді та зважив усі "за" і "проти" такого "лікування". 

То що, по 50?

Навіть медики інколи дають такі поради: задля створення захисного фону проти радіації випивати по келиху червоного вина на день. Буцімто келих чевроного сухого допоможе додатково захистити організм від впливу радіонуклідів. Антирадіаційним напоєм вважається і звичайна, - не дивуйтесь, - горілка!

Нібито можна очікувати зниження шкідливого ефекту радіаційного випромінювання в разі штучного пригнічення клітинних процесів алкоголем. Та є проблемка, якої не оминути у випадку вживання високих доз спиртного. Вона полягає у тотальній шкоді від нього. Тобто виходить так, що пити мало, - не вплине на радіацію, а пити багато, - шкоди може бути більше, ніж від радіації як такої. 

Виноград виводить радіацію
Виноград виводить радіацію

Чим замінити червоне вино

Замість вина безпечніше пити виноградний сік. Крім того, з радіацією допомагають справлятися виготовлені на основі чорного винограду витяжки, олія та екстракти з кісточок. Складовим елементом виноградного напою, відомим своєю властивістю виводити радіацію з організму, є рубідій. 

Згодиться для цього й зелений чай

Серед сортів винограду, що мають стійкість до радіації, виноградарі називають такі: 

  • Аліканте Буше (червоний),
  • Дунай (білий),
  • Чардоней (білий).

Ефективні для виведення радіації з організму такі сорти: 

  • Каберне Совіньон,
  • Піно Нуар,
  • Мерло.

Спиртне і радіація

В народі побутує переконання, що алкоголь здатен захистити організм людини від променевої хвороби. Але це не так. 

Спавка. Променева хвороба - захворбвання, спричинене впливом високих доз радіації внаслідок опромінення рентгенівськими променями, гамма-променями, нейтронами, радіоактивними опадами. Подібне випромінювання іонізує атоми тіла, провокує слабкість, нудоту й інші симптоми. Клітини тіла можуть постраждати навіть при невеликих дозах, що призводить до лейкемії. Може спричинити порушення в генах, що веде до народження дітей з генними мутаціями. Розрізняють гостру і хронічну форми променевої хвороби. 

Інформатор розвінчує цей міф. Хіміки-токсикологи наполягають: алкоголь не здатен захистити організм людини від радіації. То звідки ж пішла ця байка?

Сказання родом із СРСР

Міф про лікувальні властивості алкоголю, як не дивно, народився навіть не з Чорнобильською трагедією. Хоча після аварії навесні 1986 року для порятунку від радіації людям масово рекомендували вживати червоне вино. 

Вся справа в тому, що червоне вино колись видавали в підводних частинах воєнно-морського флоту задля компенсації дефіциту меланіну, спричиненого тривалим перебуванням екіпажів без сонячного світла під час підводних рейсів.

Громадяни СРСР здебільшого не мали звички до пошуку інформації та її аналізу. Це, своєю чергою, породжувало силу-силенну легенд, і про особливу радіацію в підводних човнах, і про лікувальний ефект червоного вина тощо. Натомість алкоголь жодним чином не є ліками проти променевої хвороби. Направду, жодних ліків від неї наразі не існує. 

Алкоголь жодним чином не є ліками!
Алкоголь жодним чином не є ліками!

Летальні дози алкоголю

Тим часом, шкідливий вплив самого алкоголю на клітини є не меншим за радіоактивне випромінювання, наполягають спеціалісти. Адже етиловий спирт належить до категорії так званих клітинних отрут, які впливають на внутрішньоклітинні процеси, пригнічуючи їх. Тож, людина може навіть померти від отруєння алкоголем.

Небезпечною для життя є концентрація алкоголю в крові від 3,5 проміле, а від 5 проміле - вважається смертельною. Доза алкоголю в концентрації 5 - 8 грамів на кілограм маси тіла людини також вважається летальною. 

Раніше Інформатор писав, що пити й їсти, аби не просякнути радіацією. Також ми повідомляли, в яких продуктах найбільше йоду

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.