На початку листопада Єврокомісія рекомендувала розпочати переговорний процес щодо членства в ЄС з Україною та Молдовою
Україна не готова до початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу, вважає голова комісії із зовнішніх відносин парламенту Словаччини Маріан Кері. На його думку, українцям для вступу до ЄС потрібно пройти "дуже довгий шлях".
Кері при цьому заявив, що українці мають пройти для вступу у ЄС шлях, схожий до того, який колись проходили словаки. Час, коли до ЄС потрапляли за політичними рішення, на думку Кері, вже минув.
"Якщо Україна хоче стати членом Євросоюзу, їй потрібно зробити ще багато кроків та пройти дуже довгий шлях. Час, коли країни могли потрапити до ЄС суто за політичним рішенням, давно минув. Тепер і Україні потрібно відповідати всім критеріям, як це було, наприклад, у випадку Словаччини", – сказав політик.
Восени на парламентських виборах у Словаччині перемогу отримала партія "Курс — соціальна демократія" (SMER). Лідер SMER, прем'єр-міністр країни Роберт Фіцо раніше говорив, що військової допомоги Києву від Братислави більше не буде, а також зазначав, що Євросоюз "має перетворитися з постачальника зброї на миротворця".
8 листопада уряд Словаччини заблокував виділення 14-го пакету військової допомоги Україні на суму €40,3 млн. Пропозицію щодо цього пакету підготувало попереднє керівництво Міністерства оборони країни. До нього мали увійти патрони, боєприпаси, 140 ракет для системи протиповітряної оборони "Куб", вісім мінометів та 1200 мін.
Загалом, з початку воєнних дій в Україні у лютому 2022 року Словаччина передала Україні допомогу на суму €671 млн. Київ отримав від Братислави систему ППО С-300 та винищувачі МіГ-29.
На початку листопада Єврокомісія рекомендувала розпочати переговорний процес щодо членства в ЄС з Україною та Молдовою. Проти виступила Угорщина, яка погрожувала заблокувати переговори.
"Україна, як відомо, одна із найкорумпованіших країн у світі. Це звучить як жарт! Ми не можемо ухвалити рішення розпочати переговорний процес щодо вступу", — говорив угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан на початку грудня.
Politico раніше повідомила, що через позицію Орбана в ЄС назріває політична криза. За даними видання, Брюссель розглядає "ядерний варіант", коли Угорщину можуть позбавити права голосу в ЄС.
Україна подала заявку на вступ до Європейського Союзу 28 лютого 2022 року, невдовзі після початку російського вторгнення. 23 червня 2022 року Європейська Рада надала Україні статус кандидата на вступ.
Щоб стати членом ЄС, країна повинна виконати ряд критеріїв, які стосуються верховенства права, демократії, верховенства закону та ринкової економіки. Україна висловила намір виконати ці рекомендації, і Європейська комісія буде відстежувати їх виконання.
Європейська комісія планує представити свій висновок щодо заявки України на вступ до ЄС до кінця 2023 року. Якщо висновок буде позитивним - Україна розпочне переговори про вступ. Ці переговори можуть тривати кілька років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.