Словаччина офіційно припиняє військову допомогу Україні: що відомо

Читать на русском

Парламент Словаччини проголосував за висловлення вотуму довіри уряду на чолі з новопризначеним прем'єр-міністром Робертом Фіцо

Читать на русском
Фіцо, уряд Словаччини
Уряд Словаччини підтримав програму Фіцо

Парламент Словаччини проголосував за висловлення вотуму довіри уряду на чолі з новопризначеним прем'єр-міністром Робертом Фіцо

Парламент Словаччини у вівторок, 21 листопада, проголосував за надання вотуму довіри уряду прем’єр-міністра Роберта Фіцо. Депутати підтримали програму, яка передбачає припинення державної військової допомоги Україні. Ціль програми Фіцо - повільно зменшити дефіцит бюджету та ввести новий банківський податок. 

Про це повідомляє Reuters. За даними журналістів, у програмі Фіцо також йдеться про те, аби Словаччина почала домагатись припинення військових дій у російсько-українській війні.

Зазначається, що новопризначений прем'єр-міністр зміг перемогти на виборах завдяки своїй передвиборчій кампанії проти ЗМІ, які його критикують, західних партнерів і ліберальної політики. Минулого тижня коаліція прийняла політичну програму, а 21 листопада її підтримав парламент.

Опозиція у парламенті Словаччини проголосувала проти програми, пославшись на напади Фіцо на незалежні ЗМІ та звільнення високопосадовців поліції, які розслідували дії членів нової правлячої коаліції на предмет хабарництва.

Словаччина проти антиросійських санкцій

19 листопада повідомлялось, що Словаччина виступила проти нового пакету санкцій від ЄС. Йдеться про 12-й пакет санкцій проти росії. Через те, що європейські країни хочуть обмежити російську ядерну енергетику, державна адміністрація країни виступає проти цього рішення. Словаччина залежна від співпраці "Росатомом" і вона не здатна перейти на нові джерела енергетики.

За словами голови МЗС Словаччини Юрая Бланара, у новому пакеті має бути прибране обмеження на паливо для АЕС. Словацькі АЕС використовують російське паливо та не можуть поки що забезпечити себе іншими ресурсами. Ці станції були побудовані ще за часів Радянського Союзу, і тому вони не були переобладнані під використання іншого палива.

Що казав Фіцо стосовно допомоги Україні

Проросійський прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявляв, що він не хоче аби Словаччина військово підтримувала Україну і тепер його країна буде "мати власну думку в Брюсселі". Словаччина зосередиться лише на гуманітарній допомозі Україні. Допомога Україні зброєю, за його думку, це не обов'язок, а добровільне право кожної країни ЄС. Про це він наголосив під час розмови з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.