Не спостерігаємо цього: У Білому домі не підтверджують дані про надання Китаєм військової допомоги РФ

У Байдена поки не бачать доказів того, що Китай дійсно надає Росії літальну допомогу

Китай проти США
В США не бачать постачань зброї Китаєм до Росії

Білий дім наразі не має інформації про те, що Китай може постачати озброєння до Росії для використання у війні проти України. Попри те, що у США ще з 2022 року припускали, що Китай може надавати Росії військову допомогу, зараз про такі дії Пекіну невідомо. Тому підтвердити заяву, яку зробив міністр оборони Британії Грант Шаппс, у Байдена не можуть.

Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу для преси 22 травня. Зокрема він висловив бажання "поговорити" з британськими представниками та узгодити інформацію щодо того, чи дійсно Китай надає зброю Росії.

"Ми не спостерігали цього у 2022 році. Не спостерігали цього у 2023 році. Не спостерігаємо цього і досі", – заявив він.

Проте Салліван змушений був визнати, що попри неодноразові спроби США змусити Китай припинити забезпечувати російський військово-промисловий комплекс, Пекін продовжує це робити. Російський ВПК отримує все необхідне в обмін на постачання китайському режиму дешевих російських ресурсів.

"Це відбувається. Це те, чим ми стурбовані. Ми вжили заходів, щоб протидіяти цьому в узгоджений спосіб з нашими союзниками та партнерами, і ви можете очікувати більше таких дій в майбутньому", – сказав він.

Китай заперечував участь у війні між Україною та РФ

7 травня під час переговорів з президентом Франції Емманюелем Макроном китайський лідер Сі Цзиньпін відкинув претензії до КНР через тісні відносини з Росією після її вторгнення в Україну. Сі заявив, що Китай "не є ні творцем цієї кризи, ні її стороною, ні учасником".

А 16-17 травня відбулась поїздка російського диктатора Путіна до Китаю. Там він провів перемовини очільником КНР. Сторони обговорювали зокрема й Україну. Тому британський міністр Шаппс може бути цілком правий – оскільки зазвичай на таких зустрічах два диктатори обговорюють посилення підтримки Росії Китаєм.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube