Не продається в ЄС, то йде в “ближні країни”: як Туреччина виручає росіян

Туреччина купує дизельне пальне, яке більше не постачається в ЄС

Туреччина
Йдеться про величезні масштаби

Росія перестала продавати дизель до ЄС, після запроваджених санкцій. Цією ситуацією скористалася Туреччина, чиї поставки лише за минулий місяць зросли до найвищого рівня щонайменше за останні сім років.

Про це пише Bloomberg.

"Туреччина виграє найбільше, оскільки отримує доступ до проблемного російського дизеля", — сказав Юджин Лінделл, керівник відділу нафтопереробки консалтингової компанії Facts Global Energy.

Туреччина все ще може законно імпортувати дизельне російське паливо

У березні потоки барелів російської нафти, які приїхали до Туреччини сягнули 10 мільйонів. Це майже на 50% більше, ніж у лютому, достатньо, щоб задовольнити попит країни принаймні на пару тижнів. Й до всього потенційно прибутково, оскільки Туреччина, ймовірно, постачає паливо за привабливими цінами.

 Для забезпечення енергетичних потреб країни вони можуть закуповувати відносно дешевші барелі, а от власне виробництво продавати за кордон за вищою ціною. Однак, як зазначають фахівці, попри зріст загального імпорту в Туреччині завдяки поставкам з росії, експорт в інші країни за цей час дещо зменшився.

"Єдиний логічний висновок щодо Туреччини полягає в тому, що нафтопереробна система працює на значно нижчому рівні", — сказав Лінделл.

Нагадаємо, у РФ заявили, що скоротять видобуток нафти до 500 тисяч барелів на день у зв’язку із встановленими Заходом граничними цінами як частини санкцій за війну проти України. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube