Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Тільки 2,5% українських чиновників від загальної кількості перебувають на фронті та боронять Україну
В Україні станом на 1 квітня налічувалось 159 333 діючих державних службовців. З них 39 637 – чоловіки. Виявили бажання стати на службу ЗСУ лише трохи більше ніж 4 тисяч з них.
Відповідною статистикою поділилось Національне агентство з питань державної служби (НАДС). З огляду на вказані цифри, відсоток тих, хто мобілізувався до ЗСУ від загальної кількості становить лише 2,5%. Якщо брати за увагу тільки чоловіків, то майже 10%. І ці цифри нікчемно малі.
У НАДС підкреслили, що кількість держслужбовців у першому кварталі цього року зменшилася на 571 особу, а число вакантних посад зросло до 40 769. Фактично це стільки, скільки чоловіків загалом знаходиться на держслужбі.
"В Україні наразі нараховується 4 180 державних службовців (з них 812 – жінки), які мобілізовані або проходять службу у військах територіальної оборони ЗСУ та добровольчих формуваннях територіальних громад", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що кількість мобілізованих упродовж трьох останніх місяців зросла на 42 особи, з яких 38 – жінки. Натомість від початку повномасштабної війни загинуло 138 державних службовців. Ще 263 зазнали поранення.
У НАДС додали, що наразі 1180 держслужбовців перебувають за кордоном, а ще 4129 – на тимчасово окупованих територіях.
В Україні з початку введення воєнного стану змінилися правила перетину кордону. Зокрема, військовозобов'язані чоловіки (від 18 до 60 років) не мають права лишати Україну. Проте є певні виключення. Вони стосуються чоловіків, які утримують троє і більше дітей; батьків-одинаків; чоловіків, які мають дитину-інваліда, дружину чи батьків з інвалідністю.
Також можуть виїхати на встановлений строк спортсмени (для участі у спортивних змаганнях), діячі культури, водії-волонтери та члени екіпажів кораблів. І ще можуть виїжджати за кордон військові. Але для цього їм треба написати рапорт та подати його командиру військової частини, а він вже надасть дозвіл.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.