Не хотів їхати на фронт та пробував перевестися в іншу частину: слідство розповіло нові деталі мобілізації Насірова

Бригада, до якої "мобілізували" колишнього посадовця, виконує бойові завдання на межі бойового зіткнення у східному регіоні

роман насіров
Насіров під час своєї "мобілізації" був сапером

Скандал навколо мобілізації екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова продовжується. В прокуратурі заявили, що він хотів перевестися в іншу частину, коли дізнався, що бригада, до якої його мобілізували, виконує бойові завдання на лінії зіткнення. Втім доказів цього у слідства немає.

Про це сказала прокурорка під час засідання ВАКСу, зачитуючи матеріали слідства під час судових дебатів, пише hromadske. За даними слідства, командир військової частини пояснив, що до нього зателефонував його знайомий та попросив взяти Насірова на військову службу. Пізніше його знайомий та Насіров привезли документи для прийняття на службу за мобілізацією.

"Після того командир військової частини повідомив Насірову, що його бригада виконує бойові завдання на межі бойового зіткнення у східному регіоні. І Насіров повідомив, що він буде спілкуватися з міністром оборони для подальшого переведення до іншої військової частини", - зачитала пояснення прокурорка.

Вона додала, що у слідства немає даних, що Насіров насправді до когось звертався щодо переведення.

Мобілізація Насірова

9 квітня Роман Насіров, якого звинувачують в отриманні хабаря, не зʼявився у суді, захист сказав, що він мобілізувався до ЗСУ. Його захисники подали клопотання про зупинку кримінального провадження. Втім ввечері того ж дня після суспільного розголосу відповідний наказ визнали протиправним і скасували.

Повідомлялося, що Насірова відправили служити сапером у військовій частині А0139. Це інженерно-саперна рота, яка підпорядкована напряму головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському. За вказівкою головкома, розпочато службове розслідування щодо законності його призову. 

Наступного дня, 10 квітня судове засідання продовжилося. На ньому не було жодної згадки про "скасування мобілізації" Насірова. Як свідчить трансляція з засідання суду, після невдалої мобілізації до лав ЗСУ, Насіров з’явився до суду особисто.

Чому судять Насірова

Колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова підозрюють в отриманні хабаря від бізнесмена Олега Бахматюка на 722 млн грн (5,5 млн доларів та 21 млн євро). Хабар Роман Насіров отримав, коли перебував на посаді голови Державної фіскальної служби (2015-2017).

Відомо, що хабар Насірова - найбільший задокументований розмір хабаря в історії України. За версією слідства, за отримані кошти податківець сприяв поверненню податку на додану вартість (ПДВ) для підприємств холдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка на 3,2 млрд грн у прискореному режимі. Як зазначалося, у той час, як інші компанії, маючи аналогічні підстави для відшкодування, не отримували його тривалий час. Розслідування розпочалося ще у 2017 році.

У жовтні 2022 року ексочільнику ДФС Роману Насірову, його раднику, а також власнику агрохолдингу "Ukrlandfarming" Олегу Бахматюку оголосили підозру у справі про відшкодування ПДВ. Для Насірова обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 523,2 млн гривень. Пізніше розмір застави зменшували. Розслідування стосовно Насірова та його радника було завершено 2 лютого 2023 року.

У 2024 році його звільнили з-під варти. За нього внесли трохи більше як 55 мільйонів, він перебував під домашнім арештом. Також на суді Роман Насіров вдавав, що йому погано і йому викликали "швидку". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube