НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни компанію Unilever: які товари вона виробляє

Читать на русском

Замість чаю Liptot і косметичних товарів під маркою Dove краще купити інші товари, прибуток від яких не йде на користь окупантам

Читать на русском
Unilever
Компанія Unilever спонсорує росію у війні проти України

Замість чаю Liptot і косметичних товарів під маркою Dove краще купити інші товари, прибуток від яких не йде на користь окупантам

 У понеділок, 3 липня, Національне агенство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло британську компанію  Unilever до переліку міжнародних спонсорів війни. Ця корпорація - один із світових лідерів на ринку харчових продукти та товарів побутової хімії та парфумерії. Їй належать понад 400 брендів, а продукція випускається на 280 підприємствах. 

Про це повідомляє пресслужба НАЗК. 

"Після повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія Unilever пообіцяла призупинити весь імпорт і експорт своєї продукції в росію та з неї, а також припинити всі медійні та рекламні витрати. Але стало відомо, що Unilever продовжуватиме постачати жителям країни продукти харчування та засоби гігієни, виготовлені в Росії. Через рік прибуток Unilever Russia подвоївся з 4,8 млрд рублів (€56 мілн) у 2021 році до понад 9,2 млрд рублів (€108 млн) минулого року. Прес-служба Unilever у Росії заявила Forbes, що позиція Unilever у Росії не змінилася. Підприємства в Омську, Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі та Тулі продовжують свою роботу. А офіси забезпечують присутність брендів у точках продажу, - йдеться у повідомленні. 

У НАЗК зазначають, що завдяки отриманому значному об’єму прибутку (+91%) ТОВ «Юнілевер Русь» вдалося збільшити капітал до 34,5 млрд рублів у 2022 році з 25,3 млрд рублів у 2021 році або на +37%. Податків до бюджету рф за 2022 рік ТОВ «Юнілевер Русь» заплатило близько $50 млн.

 Що випускає Unilever

Товари компанії, якій належать 400 брендів, дуже популярні в Україні. Їх можна знайти на полицях у кожному супермаркеті та у навіть найменшій крамниці, яка торгує побутовою хімією. Їв макарони Bertolli. Ласував морозивом Solero і Magnum. 

Серед косметичної продукції українці часто купують мило, шампуні, гелі під маркою Dove, CLEAR та Lux, користуються дезодорантами Rexona, Axe і чистять ванну й туалет засобами Domestos і Cif. І це - далеко не повний перелік. Простіше сказати, які бренди у цій категорії, звичні для українців, не належать компанії Unilever, ніж навпаки. 

Хто ще у переліку спонсорів війни

Zhejiang Geely Holding Group Co, Dahua Technology, ОТП Банк, Райффайзен Банк, Ашан, Xiaomi Corporation - це тільки кілька компаній, які потрапили до списку за останні місяці. Загалом тих, хто надає непряму підтримку військовим зусиллям росії  (податки, постачання важливого, сприяння російській пропаганді, мобілізаційній кампанії) - кілька десятків. 

Як раніше писав Інформатор, російський "Ашан" потрапив у скандал після того, як виявилось, що компанія допомагала бойовикам рф на окупованих територіях України. Вона забезпечувала їх товарами під виглядом "гуманітарки". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.