Попри звинувачення з боку журналістів, Агентство не виявило не невідповідностей між задекларованим майном та доходами. Раніше розслідувані стверджували, що квартира, яку купила дружина Вітюка, може коштувати дорожче, ніж зазначено в декларації
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) не виявило порушень у деклараціях колишнього начальника кібердепартаменту СБУ Іллі Вітюка. Перевірка показала, що рівень життя Вітюка та його родини відповідає їхнім офіційним доходам. Агентство перевіряло декларації екссиловика з квітня по вересень 2024 року.
НАЗК зʼясувало, що вартість майна, яке родина Вітюка придбала після листопада 2019 року, не перевищує їхні законні доходи. Агентство не знайшло невідповідностей між задекларованим майном та доходами. Про це повідомляє Слідство.Інфо з посиланням на відповідь на інформаційний запит видання.
"Наразі щодо майна, власниками якого є Вітюк І.А. та члени його сім’ї, Національним агентством не встановлено різниці між їх вартістю та законними доходами, які у п’ятсот і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму, яка могла б свідчити про необґрунтованість набуття активів", - йдеться у відповіді на запит.
Це питання виникло після розслідування "Слідство.Інфо" у квітні, де журналісти припустили, що квартира, куплена дружиною Вітюка, може коштувати більше, ніж зазначено в декларації. Однак НАЗК підтвердило, що квартира придбана за ринковою ціною, без ремонту, а доходи дружини, яка займається бізнесом, задекларовані згідно із законом.
Журналіст-розслідувач видання "Слідство.Інфо" Євгеній Шульгат виявив, що дружина керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка придбала квартиру у престижному житловому комплексі у Києві у грудні 2023 року. За даними журналіста, офіційного доходу, що дозволив би придбати квартиру такого класу, у Вітюка не було.
Після цього видання заявило, що представники військового комісаріату намагалися вручити повістку журналісту за вказівкою працівника СБУ. Таким способом, згідно з інформацією, спецслужби намагалися покарати журналіста-розслідувача за його матеріал про майно дружини керівника СБУ. Спільнота провідних українських журналістів "Медіарух" вимагала негайно розпочати кримінальне провадження проти працівників СБУ та військового комісаріату, які переслідували журналіста. 1 травня стало відомо, що президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Вітюка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.