НАЗК направив до суду протокол щодо Шмигаля: у премʼєра назвали це маніпуляцією

Читать на русском

Якщо суд доведе, що очільник уряду порушив закон, йому заборонять обіймати посади протягом року

Читать на русском
Шмигаль, НАЗК
Протокол склав глава НАЗК Олександр Новіков

Якщо суд доведе, що очільник уряду порушив закон, йому заборонять обіймати посади протягом року

Глава Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков склав протокол щодо порушення закону прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. Йдеться про щодо розголошення інформації про викривача. Протокол був направлений до суду.

Очільник уряду мав прийти до НАЗК для ознайомлення з протоколом 10 січня. Однак цього він не зробив без зазначення причин. Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАЗК від 11 січня.

За даними агентства, Шмигаль, після отримання повідомлення про корупцію від викривача, який є працівником Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), виніс доручення посадовим особам обробити цю інформацію і повідомити заявника та Кабмін про результати. Серед тих, кому було доручено розглянути повідомлення, був і голова КРАІЛ Іван Рудий, про протиправні дії якого також повідомляло НАЗК. Після виявлення цього факту, Агентство склало протокол щодо голови КРАІЛ 5 січня 2024 року.

На думку НАЗК, прем'єр-міністр своїми діями вчинив адміністративне правопорушення (згідно з ч. 2 статті 172-8 КУпАП), незаконно розголосивши інформацію про викривача, отриману в процесі виконання службових обов'язків. Агентство запросило Дениса Шмигаля на ознайомлення з протоколом 10 січня 2024 року, але він не з'явився і не повідомив про причини своєї відсутності. Тому НАЗК направило протокол до суду.

У разі визнання судом провини Дениса Шмигаля у вчиненні адміністративного правопорушення йому загрожує штраф у розмірі від 17 тис. до 42,5 тис. грн і заборона обіймати певні посади на один рік. Це також може призвести до включення інформації про нього до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, зауважує агентство.

Зазначимо, що відповідно до закону "Про запобігання корупції" розголошення інформації про викривача третім особам, які не мають відношення до розгляду повідомлених фактів, заборонене. У лютому 2021 року Верховна Рада прийняла закон, який передбачає захист викривачів та встановлює розмір винагороди за їхню діяльність.

Протокол НАЗК щодо Шмигаля: що відповіли у премʼєра

Прессекретарка премʼєр-міністра Ольга Куришко заявили, що повідомлення керівника НАЗК Олександра Новікова, що Шмигаль нібито розголосив інформацію про викривача, очільник уряду вважає "черговою маніпуляцією напередодні закінчення терміну повноважень пана Новікова". Зазначимо, що повноваження голови НАЗК спливають 15 січня 2024 року. Наразі триває конкурс на посаду нового очільника НАЗК.

"Прем’єр-міністр України не розголошував жодної інформації про викривача. У вересні на Урядовий портал відповідно до закону України "Про звернення громадян" надійшло звернення громадян-працівників КРАІЛ про незадоволення роботою керівника комісії. Це звернення не було повідомленням про корупційні правопорушення та не містило будь-якої інформації про можливі факти корупційних дій. У зв’язку з цим звернення розглядалось та резолюція прем’єр-міністра України готувалася секретаріатом Кабінету міністрів саме як до звернення громадян. Про що було повідомлено заявників", - пояснили у Шмигаляв коментарі для "Української правди".

Нагадаємо, 10 листопада НАЗК також склало протокол на очільника Полтавської ОВА Філіпа Проніна. Йдеться про конфлікт інтересів з попередньою роботою в АРМА. Посадовець вимагав від агентства спростування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.