У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Україна готується до впровадження F-16 в свою авіаційну стратегію, тож варто знати, які можливості цих літаків
Пілот ВПС США Ден Гемптонн, який відомий як "найсмертоносніший" пілот F-16, поділився своїми враженнями щодо можливостей винищувача та пояснив, чому цих літаків варто боятися росіянам. Водночас, незважаючи на інформаційну кампанію та заклики експертів щодо надання Україні літаків F-16, точні терміни постачання ще не оголошені. Проте з'явилися повідомлення про можливі затримки у поставках.
Як пвідомляє "Голос Америки", пілот F-16, підполковник ВПС США у відставці Ден Гемптон, висловив переконання, що Україна повинна мати перевагу в повітрі, і це перше завдання для F-16. За словами Гемптона, F-16 може легко збивати крилаті ракети та працює ефективно, не потребуючи ідеальних умов для злітно-посадкових смуг.
"Так, це старі моделі, але вони легко оновлюються, і їх авіоніка, радари та озброєння значно кращі. Якщо ними керують західні пілоти або ті, хто навчався на Заході, це велика перевага", - сказав він.
Він зазначив, що попри вік певних моделей, їх можна легко оновити. Це робить винищувачі значно кращими за російські аналоги. Щодо очікувань, що інші країни відправлять своїх пілотів для польотів на цих літаках в Україні, Гемптон вважає це нереалістичним.
Він також зазначає, що F-16 може знищувати ракети земля-повітря і підкреслює відсутність аналогічних технологій у російських літаків. При цьому, зауважує Гемптон, українські пілоти отримують навчання від професіоналів.
"Які саме моделі отримують українці, я не знаю. Про це усі мовчать… Якби від мене залежало, я б віддав Україні останні моделі F-16, які ми могли б надати", - сказав він.
Міноборони України повідомило, що українські льотчики та наземний персонал проходять перенавчання у Данії та США, тим часом як в Україні готують інфраструктуру для прийняття літаків.
Речник ПС Юрій Ігнат напередодні розповів, що Україна розраховує отримати їх вже цієї весни. Водночас видання Berlingske з посиланням на Міноборони Данії 7 січня повідомило про нібито затримку поставок літаків F-16 Україні. За словами Ігната, на сайті Міноборони Данії таких заяв немає. Він закликав зважати лише на офіційну інформацію та не зважати на численні публікації, які містять спекуляції на цю тему.