Ігнат розповів про зв'язок між F-16 і посиленням ударів по Україні та зміцнення систем ППО в Європі

Читать на русском

У Повітряних силах пояснили версію естонської розвідки, чи є зв'язок між посиленими ракетними атаками й страхом росіян перед F-16

Читать на русском
Юрій Ігнат
Юрій Ігнат пояснив, що означають ці зимові обстріли

У Повітряних силах пояснили версію естонської розвідки, чи є зв'язок між посиленими ракетними атаками й страхом росіян перед F-16

У Повітряних силах відреагували на заяву розвідки Естонії про те, що посилення масованих атак на Україну спричинює страх росіян перед літаками F-16, з постачанням яких ворог втратить перевагу у повітрі. Тут кажуть, що ця версія є навряд чи є правдивою. Натомість зауважують нову тенденцію - Європа відчула запах війни й готує своє ППО та пілотів для готовності відвернути потенційні удари Кремля по своїй території.  

У неділю, 14 січня, речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону  заявив, що масовані удари по Україні навряд чи пов'язані із страхом росіян перед F-16, які вже досить скоро мають надійти на озброєння ЗСУ. 

"Все простіше: росія хоче завдати якомога більше шкоди. Тому пов'язувати масовані атаки зі страхом перед F-16 не варто. Кожна ракета націлена безпосередньо на ціль, яку їй задали ще на старті й вона намагається її уразити. ЦІлей у росіян багато", - сказав він. 

Ігнат також зауважив, що є певні фактори, які вказують на зниження якості російських ракет. Для прикладу, 13 січня більшість з них не досягнули цілей. Але розкривати подробиці військовий не став. 

У Європі почули запах війни

У цьому ж ефірі Ігнат наголосив на ще одному важливому моменті. Сусідні країни розуміють, що під прицілом росіян - не лише Україна. Вони розуміють, що Кремль може атакувати і їхні території.  А головне - докази того, що їм уже "щось прилітало", насправді є. Тому держави, які межують з Україною, посилюють ППО та здійснюють військові навчання.

"Мабуть, країни, які з Україною межують, вже відчули запах війни, і розуміють, що загроза є, і на неї треба відповідно реагувати. Кожна країна посилюється - це і Польща, і Словаччина, і Румунія, і інші країни, намагаючись отримати перспективні системи протиповітряної оборони та інше озброєння, зокрема і літаки. Тому те, що вони проводять певні навчання, підсилення своєї протиповітряної оборони на кордоні безпосередньо з Україною, говорить про те, що туди щось вже залітало", - сказав він. 

За словами Ігната, російські засоби повітряного нападу, дрони й ракети, часто потрапляють у ці країни. Вони реагують на це посиленням ППО, сьогодні такий крок - питання номер один у всьому світі. 

"Спеціалісти з Повітряних сил завжди на контакті з нашими партнерами, зокрема з Польської Республіки. Є в них свої відповідні реагування на такі ситуації. Думаю, що якщо становить той чи інший об'єкт загрозу, він повинен бути знищений. Якщо ракета чи дрон залітає в повітряний простір суверенної держави, потрібно його знищувати", - додав Ігнат. 

Мільйони на вбивство українців

У ніч та зранку в суботу, 13 січня, російські терористи атакували Україну ударними дронами та далекобійними ракетами. Пуски крилатих ракет з принаймні 6 бортів Ту-95мс було зафіксовано о 5:33 ранку. Ворог бив з різних напрямків, завдаючи ударів аеробалістичними, крилатими, балістичними, зенітними, авіаційними ракетами та ударними БПЛА. Українська ППО приземлила вісім російських ракет із сорока. Йдеться про ракети Х-101, Х-555 та Х-55, а також одну авіаційну ракету, типу Х-59. 

Всього випустили 40 засобів повітряного нападу. Цей обстріл коштував державі-терористу 239 мільйонів доларів. Але коштів на убивства цивільних українців російські воєнні злочинці не жаліють. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.