Ексрадник ОП не вважає, що західні винищувачі зможуть радикально змінити ситуацію на фронті
Блогер та колишній радник Офісу президента Олексій Арестович не вважає, що поява в України літаків F-16 зможе корінним способом переломити ситуацію на фронті. Це, на його думку, беззаперечно, посилить ЗСУ, однак не дасть змогу проводити якісь великі наступальні операції. До того ж росіяни дуже швидко навчаться протидіяти західним винищувачам, вважає.
Таку думку ексрадник голови ОП висловив у своєму Telegram-каналі. На думку Арестовича, необхідний справжній технологічний прорив.
Блогер розкритикував досить поширене в Україні твердження, що поява F-16 забезпечить певний прорив у війні на користь Києва. Насправді ж повинно йтися саме про широкий технологічний прорив, а не просто про поповнення авіаційного парку відносно новими сучасними літаками.
"Затяжна війна має свої правила та відрізняється від швидкої підготовленої атаки тим, що у протистоянні перемагає той, у кого більший потенціал, хто може швидше ухвалювати необхідні рішення, мобілізувати науку та виробництво, розгорнути роботу ВПК, хто може краще застосовувати військову науку", - повідомив Арестович.
Армію у затяжній війні він порівняв з великим оркестром, де безліч інструментів працюють в унісон. В цьому "оркестрі" появу F-16, звичайно ж, почують. Однак не більше того.
"З достатньою кількістю літаків ми зможемо провести контрнаступальні дії на окремих ділянках фронту, або ефективніше протистоятимемо противнику... І ця ситуація не буде довгою, адже на будь-яку ефективну дію противник завжди винаходить протидію", - вважає Арестович.
На думку ексрадника ОП, наразі жодна зі сторін конфлікту не здатна вести ефективні наступи. Однак ворог вже зробив певні кроки, які дають йому переваги в затяжній війні, в той час як Україна та партнери цього не зробила.
"Тому не надто актуально говорити про наступи з нашого боку в цьому році", - резюмував Арестович.
Нагадаємо, що підготовка до поставок західних винищувачів для України йде невпинно та досить швидко. Зокрема, вже облаштовуються аеродроми. У ЗСУ саме з цим пов'язують масовані ракетні атаки рф, яких останнім часом стало відчутно більше.
Навчання українських пілотів та технічного персоналу все ще триває. Льотчики та інженери вчаться за кордоном. Очікується, що перші літаки та команди будуть готові вже цьогоріч.
Київ очікує на декілька ескадрилій винищувачів. Це приблизно біля 60 одиниць. Втім, варто розуміти, що таку кількість Україні не нададуть одразу, процес передачі буде поступовим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.