НАТО може надати гарантії безпеки для України ще до її вступу до Альянсу - Урсула фон дер Ляєн

Читать на русском

Президентка Європейської комісії розповіла, в чому може допомогти НАТО Україні

Читать на русском
Урсула фон дер Ляєн, прапори НАТО та України
Урсула фон дер Ляєн розповіла, які гарантії НАТО може надати Україні

Президентка Європейської комісії розповіла, в чому може допомогти НАТО Україні

Країни НАТО можуть надати Україні певні гарантії безпеки ще до того, як наша держава офіційно приєднається до Альянсу. З такою пропозицією виступила Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської комісії.

Як передає the Guardian, країни-члени НАТО перед майбутнім самітом Альянсу у Вільнюсі почали дебати щодо того, які гарантії безпеки можна надати Україні. Йдеться про гарантії на період, поки Україна ще не стала членом НАТО. 

Президентка Європейської комісії заявила, що для майбутнього статусу безпеки України можна використовувати приклади, які вже були в історії. Наприклад, вона згадала позицію нейтралітету Фінляндії після Другої світової війни до вступу до Європейського Союзу. 

Урсула фон дер Ляєн також додала, що країни НАТО можуть надати певні гарантії, які допоможуть стримувати агресію "через військове обладнання, яке зможе зміцнити Україну проти майбутніх атак рф". Президентка Європейської комісії переконана, що дуже важливе також те, що міжнародні партнери будуть поруч з Україною у довгостроковій перспективі. 

Шлях України до НАТО

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак зазначив, що Україна буде членом НАТО. Проте він зауважив, що це станеться не так швидко. Для цього потрібні, зокрема, гарантії безпеки. Ця тема буде обговорюватися на саміті НАТО, який пройде в липні у Вільнюсі. 

"Наші очікування від саміту у Вільнюсі зводяться до двох ключових пріоритетів: фіксація в тому чи іншому вигляді безальтернативності того, що ми на шляху до членства в НАТО, а до вступу в Альянс – отримання гарантій безпеки", – зазначив Єрмак. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, які ініціативи повинні зробити саміт НАТО у Вільнюсі успішним. За його словами, йдеться про зміцнення інституційних зв'язків та допомогу Україна-НАТО. 

"Зробити крок до членства України в НАТО та забезпечити гарантії безпеки на шляху України до НАТО", – додав Кулеба. 

Нагадаємо, раніше The New York Times написало про те, що Україна могла б стати членом НАТО без тимчасово окупованих територій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.