Єрмак розповів, коли Україну можуть прийняти в НАТО

Читать на русском

На саміті Альянсу у Вільнюсі Україна має пересвідчитись, що шлях до вступу їй відкрили та отримати гарантії безпеки від партнерів ще до того, як нас приймуть

Читать на русском
Андрій Єрмак
Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України/Фото: пресслужба ОПУ

На саміті Альянсу у Вільнюсі Україна має пересвідчитись, що шлях до вступу їй відкрили та отримати гарантії безпеки від партнерів ще до того, як нас приймуть

Україна буде членом НАТО. Але треба розуміти, що це станеться не швидко. Для цього повинні скластися певна безпекова ситуація, яка дозволить це зробити. І саме на гарантіях безпеки ми зосередимось на саміті НАТО, який пройде в липні у Вільнюсі. Так вважає Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України. 

Про це пишуть на сайті ОПУ. 

"Амбіції України щодо членства в Альянсі залишаються незмінними, тож триває робота над позиціями задля підтримки нашого євроатлантичного курсу. У мене немає сумнівів, що в перспективі Україна буде членом НАТО. Але ми реалісти. Розуміємо, що це точно станеться, коли безпекова ситуація дозволятиме", - сказав Єрмак.

Він повідомив, що всі лідери держав-партнерів мають для ознайомлення проєкт Київського безпекового договору. І що гарантії безпеки діятимуть до моменту вступу нашої країни в НАТО. 

"Наші очікування від саміту у Вільнюсі зводяться до двох ключових пріоритетів: фіксація в тому чи іншому вигляді безальтернативності того, що ми на шляху до членства в НАТО, а до вступу в Альянс – отримання гарантій безпеки", – наголосив керівник Офісу глави держави.

Країни Азії також допоможуть 

Андрій Єрмак також розповів, навіщо  Володимир Зеленський був на саміті Ліги арабських держав у Саудівській Аравії і чого найбільше вдалось досягти а саміті країн "Великої сімки" в Японії. За його словами, розвиток відносин з арабськими країнами та державами Глобального Півдня нині важливий для України, тому триває копітка робота одразу за багатьма напрямами. Він зазначив, що позитивно оцінює можливу участь Саудівської Аравії та інших країн Азії в реалізації української формули миру та в Глобальному саміті миру.

"Упевнений, що в нас будуть партнерські відносини із Саудівською Аравією на різних рівнях. Вони вже надавали нам гуманітарну допомогу і, думаю, продовжать це робити", – сказав Андрій Єрмак.

Війна - не перешкода для вступу України у НАТО 

Так вважає низка західних експертів-міжнародників, серед яких - відомі політологи та юристи. Зокрема, на сторінках  The New York Times у статті під назвою "Якщо розділена Німеччина змогла вступити до НАТО, то чому не може Україна?" вони висловились за те, що це і є краща гарантія безпеки.  Вони нагадали, що 1 1955 році Західна Німеччина, перебуваючи розділеною. І якщо Україні не вдасться змусити російську армію відступити найближчим часом, то вагомим аргументом на користь припинення вогню стане пропозиція Україні членства в НАТО зі створенням демілітаризованих зон, куди будуть запроваджені миротворці Китаю, Індії та країн НАТО. 

Як писав Інформатор, Парламентська асамблея НАТО у понеділок, 22 травня, визнала злочини росії проти України геноцидом, а російський режим – рашизмом. За цю декларацію одноголосно проголосували представники усіх країн, навіть прихильна до Кремля Угорщина. 

Ми також повідомляли, що Франція готова стати гарантом безпеки України. У Макрона обдумують формат довгострокової підтримки Києва і готовий підписати відповідну угоду з партнерами. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.