НАТО готується до війни з РФ: розширяє трубопровідну мережу для авіапального в Польщі та Чехії

Проєкт вартістю 21 мільярд євро має на меті забезпечити безперебійне постачання авіаційного пального для військових літаків у разі загострення відносин із Росією

НАТО, трубопровід
НАТО інвестує 21 мільярд євро в трубопровід для постачання пального у Східну Європу

Північноатлантичний альянс планує прокласти нову систему трубопроводів із території Німеччини до Польщі та Чехії. Мета модернізаціє логістичної системи полягає в тому, щоб забезпечити безперебійне постачання авіаційного палива для військових літаків у разі збройного конфлікту з РФ. Новий маршрут постачання охопить Польщу та Чехію, а завершення будівництва заплановане на 2035 рік.

Як повідомляє Reuters із посиланням на Der Spiegel, нинішня трубопровідна мережа НАТО, була створена ще за часів холодної війни. Вона закінчується в західній частині Німеччини, що створює труднощі з оперативним забезпеченням паливом східного флангу Альянсу.

Згідно з витягами з внутрішнього документа Бундесверу, переданого журналістам, існує "значний дефіцит можливостей для стабільного постачання пального" військовим підрозділам, які можуть бути розгорнуті ближче до кордонів із Росією. В іншому документі, підготовленому для керівництва Міноборони ФРН, наголошується, що трубопровідні системи є "ключовим елементом паливної логістики НАТО".

Проєкт розширення паливної інфраструктури оцінюється у 21 мільярд євро. А завершення основних будівельних робіт заплановане до 2035 року, повідомляє Der Spiegel.

Що ще збудують у Польщі

У Польщі запрацює ще один центр з ремонту української військової техніки. Його зведуть за підтримки НАТО поблизу Жешува. Центр техобслуговування збудують у співпраці зі США та Великобританії, долучиться також Канада. 

Тим часом президент Чехії Петр Павел наголошує на тому, що Україна може стати членом Північноатлантичного Альянсу попри те, що частина її територій може бути окупована при цьому росіянами. Свого часу НАТО знайшло рішення для Західної Німеччини. Тому аналогічне рішення цілком можливо знайти й для України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube