Наступ на Курщині: Foreign Affairs описало найкращий та найгірший сценарій для України

Просування ЗСУ в Росії відбувається одночасно з прогресом ворога на Сході, що створює додаткові ризики

ЗСУ, Курська область
Росіяни можуть захопити більше території на Сході

Українські збройні сили можуть отримати перевагу в операції в Курській області, якщо зможуть стримати наступ Росії на Донбасі і досягти навіть незначних успіхів. При цьому ЗСУ потрібно зберегти контроль над захопленими територіями в РФ. Врешті-решт операція на Курщині може змінити політику Заходу щодо застосування далекобійної зброї Києвом.

Однак існує ризик і втрати значних територій на Сході. Також нашим захисникам може не вдатися утримати окуповані території Курської області. Найкращий та найгірший сценарії розвітку Курської операції розібрало видання Foreign Affairs.

"Наступ також може призвести до змін у політиці Заходу щодо використання далекобійної ударної зброї і привнести таку необхідну енергію в мислення союзників України щодо шляху вперед на даному етапі війни", - ідеться в публікації.

Водночас найгіршим сценарієм вважається втрата значних територій на сході України та нездатність утримати захоплені позиції в Курську, що могло б позбавити Україну можливості використовувати ці землі як "розмінну монету".

"Наступ відкриває можливості, але також несе в собі значні ризики і витрати... У будь-якому разі Київ сподівається, що наступ у Курській області підштовхне зміну сприйняття того, що війна йде негативною траєкторією, розблокує додаткову матеріальну допомогу і змінить обмеження Заходу на озброєння", - пише видання.

Операція, хоча й відкриває нові можливості, водночас пов'язана зі значними ризиками та витратами. Київ сподівається, що дії в Курській області змінять сприйняття поточної ситуації, допоможуть залучити додаткову матеріальну підтримку та змінять обмеження Заходу щодо постачання зброї. Також зазначається, що операція у Курській області може змусити Москву переглянути свої підходи, визнавши, що Україна має ще варіанти для дій, а результат війни залишається невизначеним.

Військова операція була добре спланована та швидко досягла декількох важливих, хоча й обмежених цілей, що зробило б її успішним тижневим рейдом. Якби українським силам вдалося відтягнути значні російські сили з інших фронтів, операція була б виправданою. Проте наразі немає значних доказів того, що цього було досягнуто, вважає автор матеріалу.

Росія відводила війська із Запоріжжя та Харкова, але продовжує наступальні дії навколо таких міст, як Вугледар, Покровськ, Торецьк та Куп'янськ. Відповідь Росії на українську операцію в Курській області полягає у збереженні сил для стримування наступу, при цьому вона продовжує приділяти пріоритет наступальним операціям у Донецьку. Можливо, Москва виявляє обережність, оскільки в минулому Україна часто починала атаки в кількох напрямках одночасно.

Українські війська зараз закріплюються на російській території, створюючи власну військову адміністрацію в регіоні, і планують утримувати "Курський котел" у найближчому майбутньому, пише Foreign Affairs.

Росіяни активно наступають на Донбасі

За даними журналіста Юрія Бутусова, станом на 2 вересня російські війська продовжували наступальні дії з міста Новогродівка. Вони знаходяться всього за 3,5 км від Мирнограда і на відстані близько 8 км від Покровська. Ворог захопив майже все село Михайлівка, передмістя Селідового, проте в саме місто зайти не зміг, бо бої продовжуються на околицях. Окупанти просуваються зі швидкістю 500 метрів на добу, віажає журналіст.

Водночас, як пише Financial Times, Російські окупанти попри те, що Україна захопила частину Курської області, продовжують наступати в Донецькій області. Причина в тому, що Росія розуміє - наступ ЗСУ на Курськ може зруйнувати усі плани на захоплення нових територій. Тому росіяни хочуть зруйнувати українську оборону раніше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube